#kahkaha

#kahkaha
4 Ağustos 2014 10:26

Bugün evimi taşıyacağım için arşivimi tarayıp fazla yer tutanları atıyorken, Haftalık dergisi 23-29 Ağustos 2005 sayısını karıştırırken Bülent Arınç’ın La Coste tisörtlü, üç tekerli bisiklette şımarık şımarık pişkin pişkin sırıtırken fotosuyla karşılaştım.

 

dddd

 

 

Mustafa MERSİNOĞLU H&H YORUM

 

Başlığı ‘Hakkında Bilinmesi Gereken 30 Şey’idi. Belli ki parlatılıyordu, kamuoyuna sevimli gösterilmeye çalışılıyordu.

 

Hepsi iyi düşünülmüş propaganda idi ama 14. Cüsü en ilginci idi. Babası kıdemli başçavuş imiş ve sadık bir ‘Cumhuriyet Gazetesi’ okuru imiş.

 

Babası Arınç 12 yaşındayken ölmüş yani 1960 gibi olmalı Arınç 1948 doğumlu. Cumhuriyet gazetesi yıllarca CHP’yi desteklemekle beraber önce DP, sonra onlar azıtınca 1960 devrimi öncesi yine muhalefeti destekler olmuştu. 2005’teki Cumhuriyet Gazetesi hakkında ne düşündüğünü sormamışlar, şimdiki Cemaate yakın durumuna ne der acaba Bülent Arınç ?

 

16. sına kahkaha ile güldüm. “En büyük hayallerinden biri Cumhurbaşkanı ve Genelkurmaybaşkanıyla ailece yemekler yiyip pikniklere gitmekmiş.” Acaba Gülle bu hayaline ulaştımı? Yoksa Tayyip’in mi Cumhurbaşkanığını bekliyor? Belki kısmet Ekmel Bey ve ailesi ile olur.

 

Hayırlısı diyelim. Neyse bunları bırakalım konumuza, kahkaya dönelim. Pişmiş kelle gibi pispis, toplum içinde sırf gazetelerde ve dergilerde çıkmak için sırıtmak çok itici. İngiliz gazeteleri Yıldırım Akbulut fıkralarından beri Türkiye’den komik şey yazamamışlardı. Şimdi bu kahkaha konusu epey ilgilerini çekti. Bedava dağıtılan ancak çok büyük okunumu olan Metro Gazetesi bu konuya bir sayfa yer ayırmış.

 

 

asd

1 Ağustos 2014 Metro

 

 

Türk kadınlarının Arınç’a inat her yerde kahkaha attıkları yazmış ve birçok meşhur kişinin buna destek verdiğini belirtmiş. Bunlardan biri de Harry Potter filmlerinin kadın oyuncusu, şimdi Birleşmiş Milletler iyi niyet elçisi Emma Watson’muş. Hatta kahkaha atan bir kedi fotosu da koymuşlar. Üstünde bu kedi Türk ve kadındır yazıyor. Hem kadınlarımızın hem de bütün dünyanın acı bir kahkaha atmasına neden olan BülentArınç, badem bıyığı altından sırıtmaya devam ediyor çünkü acı gündemlerden böyle abuk sabuk konularla halkın dikkatini yaşamsal konulardan saptırdığı için mutlu. Hatta içinden kahkaha ile gülüyor.

 

 

Mustafa Mersinoğlu 4 Ağustos 2014 Brighton, İngiltere

 

 

 

 


Yazarın Son Yazıları:
İngiltere’deki yeni korona variyantının yayılmasına neoliberalizm dogmasının etkisi oldu mu?
Başımız sağ olsun! Halkın Habercisi’nin vicdanlı, vatansever yazarını kaybettik
Yabancı basında Karadeniz gazı