Koray Aydın istifa kararını verdi

Koray Aydın istifa kararını verdi
24 Haziran 2024 11:00

İYİ Parti Kurucusu Aydın’ın geleceği, Akşener’in Erdoğan’ı ziyaretinden sonra netleşti. Aydın, istifa edip yoluna bağımsız devam edecek.

 

 

İYİ Parti’de seçimlerden sonra başlayan fırtına durulmadı. Partide devam eden istifa dalgasına, kuruculardan Koray Aydın’ın da katılması bekleniyor.

Serbestiyet’ten Hilal Köylü’nün haberine göre, MHP’den ayrılarak Ekim 2017’de Meral Akşener’le birlikte İYİ Parti’nin kurucu isimlerinden olan Ankara milletvekili Koray Aydın, parti 7 yaşına girerken “Akşener bir hayal kırıklığı” diyerek, İYİ Parti’den ayrılmaya hazırlanıyor.

 

 

Demokrat Parti’nin başına mı geçecek?

 
Koray Aydın’a yakın kaynaklar; Aydın’ın İyi Parti’den 14 vekille birlikte ayrılacağı ve Demokrat Parti’nin başına geçeceği iddialarını yalanlıyor. Aydın, bağımsız vekil olarak yoluna devam etmek istiyor. Aydın’ın “Bir de; Mansur Yavaş’a daha yakın olduğum, onunla hareket edebileceğim öngörüsünde bulunanlar var ki; onlara da gülüyorum. Mansur Bey’le de, Ekrem İmamoğlu Bey’le de ilişkilerimiz iyidir, hukukumuz vardır, o kadar” dediği öğrenildi.