İyi Parti: Metin Özışık’ın Genel Merkez kararı ile görevden alınmış olmasına rağmen istifa ettiğini açıklaması utanç vericidir

İyi Parti: Metin Özışık’ın Genel Merkez kararı ile görevden alınmış olmasına rağmen istifa ettiğini açıklaması utanç vericidir
9 Eylül 2022 12:14

İyi Parti Genel Merkez, Yozgat’ta il başkanlığı görevinden “istifa ettiğini” duyuran Metin Özışık hakkında açıklama yaptı. Özışık’ın 25 Ağustos tarihinde görevden alındığı belirtilen açıklamada, “Genel Merkez kararı ile görevden alınmış olmasına rağmen tamamen gerçeğe aykırı olarak kamuoyuna kendisinin istifa ettiğini açıklaması ve istifasını da gündem ile ilişkilendirmesi üzücü ve utanç vericidir” denildi.

 

 

İyi Parti’nin açıklaması şöyle:
“25.08.2022 tarihinde İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Yozgat Eski İl Başkanımız Sayın Metin ÖZIŞIK hakkında, görev değişikliği kararı verilerek tebellüğ etmesi için Genel Merkezimize defalarca davet edilmesine rağmen mazeretler sunarak gelmemiştir.

05.09.2022 tarihinde Ankara’da mutat olarak yapılan İl Başkanları Toplantısı için gelen Sayın ÖZIŞIK’a, toplantı öncesi Genel Merkezimizde karar tebliğ edilmiştir.

Genel Merkez kararı ile görevden alınmış olmasına rağmen tamamen gerçeğe aykırı olarak kamuoyuna kendisinin istifa ettiğini açıklaması ve istifasını da gündem ile ilişkilendirmesi üzücü ve utanç vericidir. Partimizin halen üyesi olan Sayın ÖZIŞIK’ın Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

 

Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık açıklamasından sonra istifa ettiğini duyurmuştu

 
İyi Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in HDP’ye yönelik “bakanlık” açıklamalarına tepki göstererek görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.