İşte iktidarın ‘en başarısız olduğu’ düşünülen konular!

İşte iktidarın ‘en başarısız olduğu’ düşünülen konular!
26 Ekim 2022 12:17

Yöneylem Araştırma, vatandaşa iktidarın başarılı ve başarısız olduğunu düşündükleri konuları sordu

 

 

Yöneylem Araştırma’nın ‘Türkiye Siyaset Paneli’ araştırmasında AKP iktidarının “en başarısız ve başarılı olduğu konular” ortaya çıktı. Çalışmada son anket sonuçları dikkat çekti. AKP’nin en başarısız olduğu konuların birinci sırasında ekonomi çıktı. AKP’nin en başarılı olduğu konuların başında ise “yol-köprü-tünel çalışmaları” geldi.

Yöneylem Araştırma Genel Koordinatörü Derya Kömürcü yaptıkları çalışmaya ilişkin anket sonuçlarını sosyal medya platformu Twitter hesabından yayınladı.

Ankette, katılımcılara açık uçlu soru olarak “İktidarın en başarısız olduğu konular” soruldu. Birden fazla cevabın verildiği son anket sonuçlarına göre, %58,8 “ekonomi” AKP’nin en başarısız olduğu konular arasında birinci sırayı aldı. Ekonomiyi, %13,6 “eğitim sistemi” takip etti. İşte diğer sonuçlar:

1666759484168-ff-6-d-mf-5-wia-ic-beb

Ankette ayrıca iktidarın başarılı olduğu konular da soruldu. İlk sırayı yüzde 12,2 ile “yol-köprü-tünel çalışmaları” alırken; onu yüzde 11,5 ile “dış politika” takip etti. İktidarın başarılı olduğu belirtilen diğer konular da şöyle sıralandı:

1666759477429-ff-6-ochd-xk-a-ae-pd-6