İstanbul trafiği rahatlayacak! İmamoğlu duyurdu: Deniz dolmuşu geliyor

İstanbul trafiği rahatlayacak! İmamoğlu duyurdu: Deniz dolmuşu geliyor
9 Temmuz 2024 11:14

İBB, Deniz Taksilerden sonra Deniz Dolmuşu projesini başlattı. Ekrem İmamoğlu üretilen Deniz Dolmuşları’nın kısa süre içerisinde Marmara Denizi’nde sefere başlayacağını sosyal medya hesabından duyurdu.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da deniz ulaşımında yeni bir dönemin başladığını resmi X hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda duyurdu.

 

İmamoğlu Deniz Dolmuşların’nın üretildiğini açıkladı. Üretilen bu dolmuşların Haliç Tersanesi’nde üretildiğini ve Boğaz hattında tüm İstanbullulara hizmet vermeye başlayacağını da sözlerine ekledi.

Ekrem İmamoğlu, resmi X hesabı üzerinden yaptığı videolu paylaşımda, “Deniz Taksilerden sonra Deniz Dolmuşlar da ürettik. Haliç Tersanemizde ürettiğimiz dolmuşlar Boğaz hattında hizmet vermeye başlıyor.” İfadelerini kullandı.

 

Deniz Dolmuşların 33 yolcu kapasiteli olduğu, ilk etapta 7 tane Deniz Dolmuşu’nun İstanbullulara hizmet edeceği bilgisi de aktarıldı.

 

Deniz Dolmuşlar; İstinye-Küçüksu ve Beykoz-Sarıyer hatlarında yapacağı seferle Asya ile Avrupa kıtaları arasında düzenleyeceği seferlerle İstanbulluların hizmetine sunulacak.