İstanbul delege seçimlerinde İmamoğlu rüzgarı!

İstanbul delege seçimlerinde İmamoğlu rüzgarı!
9 Ağustos 2023 06:15

Sonbaharda yapılması beklenen CHP kurultayı öncesi İstanbul’da delege seçimi büyük oranda sonuçlandı. Kurultaya en çok delege gönderen kentte, 5 ilçede daha seçim yapıldı.

 
CHP kurultayı öncesi İstanbul’da delege seçimi büyük oranda sonuçlandı. Kurultaya en çok delege gönderen kentte, değişim çağrılarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu rüzgarı esti.

 

Odatv’de yer alan habere göre seçimlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun desteklediği listeler CHP İstanbul eski İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun adayları karşısında ezici çoğunluk sağladı.

 

 

İlk gelen sonuçlarda, Gaziosmanpaşa’da yapılan seçimlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun değişim çağrılarını destekleyen Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Hakan Bahçetepe 316, diğer aday Serdar Sevtekin 56 oy aldı.

 

 

Zeytinburnu’nda yapılan seçimlerde de 298 kişi oy kullandı. Oyların büyük çoğunluğunu alan isim Metin Doğan oldu.

 

Beylikdüzü’nde de Mülayim Demirtaş seçimi kazandı.

 

 

Ataşehir’de de seçimleri Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin desteklediği Celal Yalçın kazandı. Yalçın, Ataşehir’den tek aday olarak seçime katılmıştı.

 

 

Tuzla ilçesinde de oy sayımı bitti. İlçedeki 415 delege için 382 oy kullanılırken 33 oy kullanılmadı. Tuzla’da Ekrem İmamoğlu’nun desteklediği Eren Ali Bingöl 286 oy aldı. Deniz Uzunyayla ise 89 oy aldı.

 

 

İstanbul’da bugün 5 ilçede seçim yapıldı. 5 ilçenin 5’inde de Ekrem İmamoğlu’nun desteklediği adaylar kazandı.