İmamoğlu’nun ‘ya kendisi ya da yol arkadaşları’ genel başkan olacak iddiası!

İmamoğlu’nun ‘ya kendisi ya da yol arkadaşları’ genel başkan olacak iddiası!
4 Ağustos 2023 05:48

Partisi CHP’de ‘değişim’ tartışmalarını başlatan İmamoğlu’nun önünde iki seçenek olduğu iddia edildi. İmamoğlu’nun yakın ekibinden birinin ‘Ya kendisi ya da yol arkadaşları genel başkan olacak’ dediği öne sürüldü.

 

 

 

Artı Gerçek – CHP’de ‘değişim’ tartışmaları devam ederken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’unun ‘yol haritasını’ açıklayacağı belirtildi. İmamoğlu’nun yakın ekibinden bir kaynağın, “Önünde iki seçenek var. Ya CHP’nin genel başkanı olacak ya da kendisiyle beraber yol yürüyebilecek birisini bulacak o genel başkan olacak. İkinci ihtimalde kendisi İBB adayı olacak” dediği iddia edildi.

Cumhuriyet’te yer alan Nagihan Yılkın’ın haberine göre delege çoğunluğunun Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediği belirtilse de ekip arkadaşları İmamoğlu için “Ya kendisi ya da yol arkadaşları genel başkan olacak” ifadelerini kullandı.
‘BAŞKA ALTERNATİF ZATEN YOK’

 

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakın ekibinden bir kaynağın yaptığı açıklamada “Önünde iki seçenek var. Ya CHP’nin genel başkanı olacak ya da kendisiyle beraber yol yürüyebilecek birisini bulacak o genel başkan olacak. İkinci ihtimalde kendisi İBB adayı olacak. Günü geldiğinde hâlâ kamuoyunda sevilen, popüler, beğenilen bir siyasi karakterse de Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünüyordur. Başka alternatif zaten yok” dedi

 

 

‘İSTESE GENEL BAŞKAN OLURDU’

 

 

İmamoğlu’nun koltuk derdinde olmadığı vurgulanırken “İmamoğlu bu meselenin koltuk meselesi olmadığını söyledi. Öyle biri olmuş olsaydı seçimden hemen sonra haydi olağanüstü kurultaya gidelim haydi imza toplayalım haydi genel başkan seçelim moduna girerdi ve genel başkan olurdu. Ancak İmamoğlu öyle yapmadı. Dört kere genel başkanla görüştü, defalarca telefonda görüştü, ‘bu süreci beraber yürütelim’ dedi. Kamuoyuyla duygularını paylaştı, bu konudaki görüşlerini topladı, 100 binden fazla insanın görüş beyan ettiği bir platform kurdu” şeklinde değerlendirmede bulunuldu.