İmamoğlu’ndan Özhaseki’ye tepki: Prim dağıtmasın işini yapsın

İmamoğlu’ndan Özhaseki’ye tepki: Prim dağıtmasın işini yapsın
5 Aralık 2023 07:37

Bakan Özhaseki’nin Trabzonspor’u Trabzon’da 1-0 yenen Kayserispor’a verdiği prim sözü siyasetçilerin de gündemine girdi. İmamoğlu Özhaseki’ye tepki gösterdi, yanıt Kayserispor başkanından geldi…

 

 

Süper Lig’in 14. haftasında Kayserispor, Trabzonspor’u evinde 1-0 mağlup etti. Maçın ardından, Kayserili olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki soyunma odasına telefonla bağlanarak Kayserisporlu futbolculara prim ödeyeceğini söyledi. Trabzonlu İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Özhaseki’ye tepki gösterdi.

Maçın ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, soyunma odasına görüntülü bağlandı. Özhaseki galibiyetten dolayı futbolcuları, teknik heyeti ve başkan Ali Çamlı’yı tebrik ederek Çamlı’nın açıkladığı 100 bin TL’lik galibiyet primine 25 bin TL daha ekleyerek primin 125 bin TL olduğunu ve kendisinin ödeme yapacağını söyledi.

Ali Çamlı ile daha sonra tekrar görüşen Bakan Özhaseki cuma günü Kayseri’ye gideceğini ve primi kendisinin dağıtacağını açıkladı. Özhaseki’nin prim videosunun yayılmasının ardından Trabzonspor taraftarları sosyal medyada tepki gösterdi.

 

 

İMAMOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ: İŞİNİ YAPSIN

 
Özhaseki’ye tepki gösteren isimlerden biri de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. FOX TV’yayınına katılarak Mehmet Özhaseki’nin geçtiğimiz günlerde kendisine yönelik kullandığı “İşine baksın, kentsel dönüşümü nasıl yürüteceğimi onlara mı soracağım” ifadelerine atıf yapan İmamoğlu “Ben işimi biliyorum sayın Özhaseki de işini bilsin. Mesela maçtan sonra prim dağıtmasın işini yapsın, Şehircilik Bakanlığı yapsın” dedi.

 

 

BAŞKAN ÇAMLI: ÖZHASEKİ ONURSAL BAŞKANIMIZ

 
İmamoğlu’na yanıt ise Kayserispor’dan geldi. Ajansspor’a konuşan Kayserispor Başkanı Ali Çamlı “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, onursal başkanımız Mehmet Özhaseki’yi bu yaşanlardan sonra vurmaya çalışıyor. Ekrem İmamoğlu işine baksın, işini yapsın. Mehmet Özhaseki bizim onursal başkanımız, şehrimizin ve ülkemizin medarı iftiharıdır.” ifadelerini kullandı.