İmamoğlu’ndan Bülent Kerimoğlu’na: Sen Bakırköy’de sokağa bile çıkamıyorsun!

İmamoğlu’ndan Bülent Kerimoğlu’na: Sen Bakırköy’de sokağa bile çıkamıyorsun!
25 Temmuz 2023 09:40

CHP’de belediye başkanları toplantısında en net “değişim” isteği İBB Başkanı İmamoğlu’ndan geldi. Kılıçdaroğlu, “İstifa etmelisiniz” çıkışına “Parti boşlukta kalır” yanıtını verdi. İmamoğlu ile gerginlik yaşayan Bülent Kerimoğlu, İBB’ye aday olduğunu açıkladı. İmamoğlu, “Sen Bakırköy’de sokağa bile çıkamıyorsun” yanıtı verdi.

 

 

CHP’deki “değişim” tartışmaları, önceki gün yapılan belediye başkanları toplantısının da “ana gündemi” oldu. Cumhuriyet’ten Aytunç Ürkmez’in haberine göre İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu genel seçimlerin eleştirisinin yapılmadan yerel seçimlere hazırlanılamayacağını, bu konunun artık ertelenmemesi gerektiğini bildirdi. Edinilen bilgilere göre İmamoğlu, “değişim olmazsa yerel seçimlerde kaybedileceğini” söyledi.

 

 

BAŞKANLAR TARTIŞTI
İmamoğlu ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu arasında da tartışma yaşandığı bilgisi kulislere yansıdı. Kerimoğlu’nun İmamoğlu’na hakaret ettiği, İmamoğlu’nun ise “Bana beş kez hakaret ettiniz” dediği iddia edildi. Kürsüye çıkan Kerimoğlu’nun, “İBB Başkanlığı’na aday adayım.” dediği kaydedildi.

 

Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun’un da, Kılıçdaroğlu’nu “istifaya davet ettiği” belirtildi.