İmamoğlu: Yerin altını kazdıkça, ne kadar yalnız bırakıldığını da gördük!

İmamoğlu: Yerin altını kazdıkça, ne kadar yalnız bırakıldığını da gördük!
4 Haziran 2024 08:54

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ü makamında tebrik etti. Kendilerinden önceki dönemde Büyükçekmece’nin ihmal edildiğinin altını çizen İmamoğlu, “Yerin altını kazdıkça, ne kadar yalnız bırakıldığını da gördük son 5 yılda. Ama güzel altyapı hizmetlerimiz oldu. Büyükçekmece’yi güzelleştiren çok değerli hizmetlerimiz oldu. İlçelerdeki her en başarılı 5 yıl, İstanbul’un en başarılı beş yılı demektir. Bunu bir ayrım yapmaksızın herkese söylüyorum” dedi.

 

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e tebrik ziyaretinde bulundu. Akgün’ün çok deneyimli bir belediye başkanı olduğunu belirten İmamoğlu, “Sadece İstanbul’da değil, Türkiye’de de yerel yönetici, belediye başkanı kimliği dendiğinde, akla gelen çok değerli bir insan, yerel yönetici, belediye başkanı. Bu kavramla biz, yıllardır dayanışma içerisinde bir ilişkiye sahibiz Beylikdüzü komşuluğundan başlayarak, daha öncesinden ailevi buluşmalarımızdan, sohbetlerimizden de güçlenerek. Ama tüm sorumluluğumuzla, belediyeci kimliğimizle uzun zamandır bir aradayız. Ve Büyükçekmece, onun tarifiyle, yıllar sonra ilk kez ilçesiyle, büyükşehiriyle iktidar olduğu bir dönem yaşadı” dedi.

 

 

“Yerin altını kazdıkça Büyükçekmece’nin ne kadar yalnız bırakıldığını gördük”

 

 

Kendilerinden önceki dönemde Büyükçekmece’nin ihmal edildiğinin altını çizen İmamoğlu, “Yerin altını kazdıkça, ne kadar yalnız bırakıldığını da gördük son 5 yılda. Ama güzel altyapı hizmetlerimiz oldu. Büyükçekmece’yi güzelleştiren çok değerli hizmetlerimiz oldu. Diliyor ve istiyorum ki, önümüzdeki 5 yıl, Sayın Doktor Hasan Akgün’ün belediyecilik yaşamındaki en başarılı beş yıl olsun. İlçelerdeki her en başarılı 5 yıl, İstanbul’un en başarılı beş yılı demektir. Bunu -parti ya da sevdiğim ya da sevmediğim diye bir ayrım yapmam zaten- bir ayrım yapmaksızın herkese söylüyorum. Allah utandırmasın Başkanım. Başarılar dilerim. İnşallah güzel sonuçları hep birlikte, 5 yılın sonunda Büyükçekmece halkı lehine sağlarız. Yolunuz açık olsun” diye konuştu.