İmamoğlu ve Yavaş’tan açıklama: Anadolu Ajansı bizim için yok hükmündedir

İmamoğlu ve Yavaş’tan açıklama: Anadolu Ajansı bizim için yok hükmündedir
14 Mayıs 2023 19:56

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

 

 

Türkiye genelinde oy sayımı devam ederken İBB Başkanı İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

 

AA’nın seçim sonucu verilerine tepki gösteren İmamoğlu şu ifadeleri kullandı;

 

 

*Maalesef her seçimde olduğu gibi AA vakası yaşıyoruz. AA’nın itibarı sıfırın altındadır. Vatandaşlarımızın AA verilerine itibar etmemelerini rica ediyoruz. AA’nın verileri bizim için yok hükmündedir.

*2015 seçimlerinde yine ne hikmetse yüzde 65’le Erdoğan’ı başlatmıştı. Kasım ayında yüzde 75’le başlamıştı yaklaşık 26 puan fark olmuştu. Şu söyleyebilirim ki, Anadolu Ajansı bitkisel hayatta.

*2019’da ise gücü yetmedi ve o anda ekranlarını kapattı. Biz bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı ilan edebiliriz.

*Kesinlikle çok aşağılarda bir arana sahip Sayın Erdoğan. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yüksek çıktığı sandıklara itiraz edilmiş ve bu verileri AA yansıtmamaktadır.

*Biz şu anki verilere göre net olarak öndeyiz.

 

 

“GÜVENİLİR HİÇBİR YANLARI YOK”

 

 

Mansur Yavaş ise açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

 

 

*31 Mart seçimlerinde rakibimi yüzde 84’le başlatmışlardı. Kendi işlerine gelen sandıkların sonuçlarını AA bütün milletimize yayıyor. Güvenilir hiçbir yanları yoktur. Mahcup da olmuyorlar. O zamanki AA gerçekten işlevini yerine getirmiyor.

*Elimizdeki verilere göre tam sonuç vermeyeceğim; yüzde 23,87 net sonuçlara göre şu anda sayın Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu öndedir. Bize inanın, bize güvenin. Yanlış bilgi verirsek mahcup olan biziz, AA’nın durumuna düşmek istemiyoruz.