İmamoğlu: Sayın Özel ile tariflediğimiz noktadayım

İmamoğlu: Sayın Özel ile tariflediğimiz noktadayım
27 Ekim 2023 14:38

CHP’nin merakla beklenen kurultayında Divan Başkanlığını üstlenmeyi kabul eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu dikkat çeken bir açıklama yaptı.

 

 

CHP’nin 4-5 Kasım tarihlerindeki 38. Olağan Kurultayı’nda Divan Başkanlığı’nı İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu yapacak.

Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel’in yarışması beklenirken, parti içindeki “değişim” isteğinin öncü isimlerinden olan İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’nun Divan Başkanlığı teklifini kabul etmesi çeşitli yorumlara neden oldu.

İstanbul’da “Büyütülen Hayallerle Cumhuriyet ve Kadın” etkinliğine katılan Ekrem İmamoğlu, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, “Genel Merkez’den gelen bu teklif kabul etmeniz, “değişim” çağrınızdan vazgeçtiğiniz anlamına mı geliyor? Özgür Özel’i zora soktuğunuza dair yorumlar var” sorusuna şu yanıtı verdi:

 

“Hayır hiç öyle bir durum yok. Bir makamla ilgili benim düşüncelerimin yan yana koyularak değişip değişemeyeceği şeklinde düşünenler ya beni tanımıyorlar, ya da ideallerimi ve siyasete bakışımla ilgili hiçbir bilgiye sahip değiller. Ben Sayın Genel Başkanımla da konuştuğum 4 Haziran’da ne ifade ettiysem, bugün aynı kanaatlere sahip birisiyim. Bu konuda da Sayın Özgür Özel’le tariflediğimiz yol yürüyüş biçiminde aynı noktadayım. Pozisyonumu biliyorlar ve bunu bilerek beni bu göreve davet ettiler.”