İmamoğlu öğleden sonrası için uyardı: Bugün diğer günlerin tamamı kadar kar yağışı yaşanacak

İmamoğlu öğleden sonrası için uyardı: Bugün diğer günlerin tamamı kadar kar yağışı yaşanacak
12 Mart 2022 09:42

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, karın etkisi altındaki İstanbul’daki son durum hakkında AKOM’dan bilgi verdi.

 

 

İmamoğlu, “Bugün 12 Mart cumartesi günü bu gece daha doğrusu sabaha karşı son 30 yılın en soğuk derecesi ölçüldü. Mart ayının en soğuk gecesini yaşamış olduk. Bu soğuk havanın özellikle kuzey kesimlerinde daha düşük derecelerde olduğu iletildi. Ve hatta eksi 7-8!’e kadar varabileni bunun hissedilen dereceleri de eksi 15’lere kadar düştüğü tarafımıza bildirildi. Bu Sibirya soğudu diye tariflenen havanın şehrimize ne kadar yüksek bir etki gösterdiğinin de ölçümü diyebiliriz. İstanbul’un bu sütrece en doğru şekliyle hazırlık yapmasının herkesin bir paylaş olmasının, maksimum seviyede 16 milyon hemşerimiz buna destek vermesini yaşıyoruz” diye konuştu.

Bugün diğer günlerin tamamı kadar bir kar yağışının öğleden sonra beklendiğini ifade eden İmamoğlu, “En yoğun kar yağışını yaşayacağız. Güneş kimseyi aldatmasın. Dışarıya çıkılmaması mecbur olmadıkça asla araba kullanılmamasını rica ederiz” dedi.