İmamoğlu ile Özel İstanbul’da buluştu iddiası!

İmamoğlu ile Özel İstanbul’da buluştu iddiası!
14 Haziran 2023 09:30

Sözcü yazarı Aytunç Erkin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in ikinci tur seçiminden iki gün sonra İstanbul’da buluştuğunu yazdı.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP gündemine ‘değişim’ çağrısı eklendi. Buna yönelik konuşan ilk isim İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olurken son günlerde CHP Grup Başkanı Özgür Özel’den de ‘değişim’ çıkışı geldi. Sözcü yazarı Aytunç Erkin, hem değişim çağrılarıyla dikkat çeken hem de genel başkanlık için isimlerleri sık sık anılan İmamoğlu ve Özel’in seçimlerden iki gün sonra İstanbul Beşiktaş’ta buluştuğu iddialarını köşesine taşıdı.

Erkin, “İmamoğlu ile Özel İstanbul’da buluştu” başlıklı yazısında, “İddialara göre, 28 Mayıs’tan iki gün sonra 30 Mayıs’ta değişim için yola çıkan iki isim Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel, İstanbul Beşiktaş’ta buluştu. CHP’nin iki ‘genç’ isminin de gündeminde ‘yenilgi’ ve ‘değişim’ vardı. Bu buluşmanın ardından 3 Haziran günü Özgür Özel’in, Kılıçdaroğlu tarafından grup başkanı ilan edildiğini hatırlatalım” diye yazdı.

 

Erkin, yazısında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

 

“AKP’nin kuruluşunda kurmay kadro Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Bülent Arınç, Abdüllatif Şener gibi isimlerden oluşuyordu. Şimdi de o dönem AKP nasıl yapmışsa, yeni bir planlama şart ve süreci yönetecek bir kadro lazım. Ekrem İmamoğlu illa genel başkan olacak diye bir durum yok. İki ya da üç genç isim, birlikte hareket eder ve kurultayı, yerel seçimleri planlarlar. Bir de CHP’yi yöneten kişi cumhurbaşkanı adayı olur algısı yanlış. Ekmelettin ve Muharrem Bey örneğini biliyoruz. İmamoğlu neden 2028 adayı olmasın.”