İmamoğlu: Güzide markamıza çok güçlü sahip çıktık

İmamoğlu: Güzide markamıza çok güçlü sahip çıktık
1 Temmuz 2023 12:42

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kuruluşu Sultan 2. Abdülhamid’e dayanan ve adını Abdülhamid’den alan 125 yıllık geçmişe sahip Hamidiye su markasının ismini, yeni ambalajlarda ve şişelerde HMD olarak kullanmaya başladı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

 
İBB iştiraklerinden olan Hamidiye Su markasının pet şişesinde yazan ‘HMD’ yazısı sosyal medyada gündem olurken İBB’den, açıklama geldi.

‘Hamidiye isminin değiştiği’ iddialarının gerçek dışı olduğu belirten açıklamada ‘HMD’nin ikinci bir su markası olarak piyasaya sunulduğu belirtildi.

Sosyal medyada yayılan iddiaların ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hamidiye suyun adı HMD olarak değişti” iddiaları gerçek dışıdır. Tarihimizden miras Hamidiye suyun adı değişmemiştir, kimse de değiştiremeyecektir. Piyasadaki tüm güçlü ve büyük su markalarının 2. bir markası daha vardır. Her geçen gün büyüyen Hamidiye Su şirketimizde HMD isimli ikinci bir su markası piyasaya sunmuştur. Hamidiye Su üzerinden yapılan, kara propaganda faaliyetlerine ve sahiplerine itibar etmeyiniz”