İmamoğlu: Grup toplantısındaki konuşma beklentimi karşılamadı!

İmamoğlu: Grup toplantısındaki konuşma beklentimi karşılamadı!
22 Haziran 2023 15:11

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2019 yerel seçimlerinin tekrarlanmasının yol dönümünde “İstanbul’a Hizmette 4. Yıl” sunumunu gerçekleştirdi. ‘Değişim’ mesajını yineleyen İmamoğlu, “Değişmek zorundayız. Değişime direndiğimiz her dakika toplumla aramızdaki mesafe açılıyor” dedi. Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısındaki konuşmasının ise beklentisini karşılamadığını belirtti.

 

 

“GRUP TOPLANTISINDAKİ KONUŞMA BEKLENTİMİ KARŞILAMADI”

 

 

İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısındaki konuşmasına yönelik soruya, şu yanıtı verdi:

“Sayın Genel Başkanımızla ilgili ‘çekil’ gibi tarifler benim adıma kullanılamaz, mümkün değil. Her şeyden önce hadsizlik olur. Süre vermek de mümkün değil. Ama bu haftayı önemsediğimi kendisi de biliyor. Sürece dair bir tarih beklendiği doğrudur. Şahsi bir mesele değildir. Toplumsal bir beklentidir. Beklentileri karşılayan bir grup toplantısı mı olmuştur? Bu halkın takdiridir. Ama benim beklentilerimi karşılamamıştır. Bir başka husus; CHP Genel Başkanlığına aday olmak gibi bir kavram da hiç konuşulmadı. Ben bir makam biçmedim. Ayrıca şunu da söylemek isterim, ben tamamen bir değişim sürecine talip olduğumu ifade ettiğim doğrudur. Bu bir süreç tarifidir, makam tarifi değildir.”

 

 

“KENDİSİNE İFADE ETMİŞTİM”

 
Kılıçdaroğlu’nun “Önce İstanbul meselesini halledelim” dediğini doğrulayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bizim ortaya koyacağımız CHP’deki kapsayıcı değişim ve işleyiş değişimi sadece bir vitrin ardından bir seçim takvimi açıklamak değil, bu süreci partinin bütün dinamik unsurlarıyla değişim sürecini inşa eden bir konuma oturmadığı takdirde önümüzdeki yerel seçimlerin bir sorun olduğunu, seçimlerin ittifaklar mücadelesi olduğunu tarif ettim. Kurultayda neler olacağını tariflemediğimi kendisine ifade etmiştim.”