İmamoğlu davası: Savcılık hapis cezası talep etti, duruşma 14 Aralık’a ertelendi

İmamoğlu davası: Savcılık hapis cezası talep etti, duruşma 14 Aralık’a ertelendi
11 Kasım 2022 12:51

İBB Başkanı İmamoğlu’nun, YSK üyelerine hakaret iddiasıyla, 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası talebiyle yargılanmasına bugün devam edildi. Anadolu Adalet Sarayı’nda görülen duruşmada karar çıkması beklenmezken reddi hakim talebi de reddedildi. Savcının esas hakkındaki mütalaasını tekrarladığı dava 14 Aralık’a ertelendi.

 

 

Duruşmada, FOX TV muhabiri Gülşah İnce tanık olarak dinlendi. “Görüntüler de ayan beyan ortada. Ham görüntüleri ve haberi size gönderdim. Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi hakkında sarf ettiği sözleri tırnak içinde alıntılayarak aynen İmamoğlu’na sordum. O da yanıt verdi. Başka TV kanalları da vardı. Aynı gün Soylu’ya yanıt olarak haberleştirdik.”

Hâkim ise “Sözlerin kime yönelik olduğu, muhatabı belli. Tartışmasız. Sayın Süleyman Soylu’ya karşı söylendiği belli” dedi.

Avukat Gökhan Günaydın, hâkimin sözleri üzerine, “Kayda geçmesini istiyorum” diye konuştu.

Avukatın ifadeleri üzerine hâkim, “Bu sözlerin Süleyman Soylu’ya söylenmediğini iddia eden başka biri varsa gelsin” ifadelerini kullandı.

 

REDDİ HÂKİM TALEBİ REDDEDİLDİ

 
Avukat Kemal Polat, hâkimin tarafsız olmadığını belirterek reddi hâkim talebinde bulundu. Hâkim, bu talebin mahkemeyi uzatmaya yönelik olduğunu söyleyerek reddetti.

 

SAVCI İMAMOĞLU İÇİN CEZA İSTEDİ

 
Cumhuriyet Savcısı, esas hakkındaki mütalasını açıkladı. Savcı, İmamoğlu’nun ceza almasını talep etti. Ayrıca, siyasi yasak talep edildi.