İmamoğlu: Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var!

İmamoğlu: Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var!
4 Mayıs 2022 10:20

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon’da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İmamoğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığı olmak üzere önemli başlıklarda açıklamalarda bulundu.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Rize ve 6 ilçesinin ardından, Artvin’in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yurttaşlarla bir araya geldi. İmamoğlu bugün Trabzon’da basın mensuplarının sorularını yanıtladı

 

 

Programını açıklayan İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

 

Değişim var mı? Değişim yüksek oranda var. Birçok konuda toplumun rahatsızlığı yüzde 80 oranlarında. Değişimi umutlandıracak olan muhalefet blokudur. Üzerine düşeni yapmaktadır.

“İstanbul’u yöneten Türkiye’yi yönetir” ifadeleriyle ilgili soruya İmamoğlu, “İstanbul lokomotif bir kent. Duyarsız bir İstanbul Belediye Başkanı tasvip edilmez, doğru bulunmaz. Bu bağlamda elbette değil ama o sorumluluk bilinci bende üst düzeyde var” yanıtını verdi.

Benim gündemimde yok. Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var. Buna hepimizin ihtiyacı var. Türkiye’deki değişime kamu yöneticilerinin, belediye başkanlarının ihtiyacı var. Sözünü söylemeyen sesini çıkaramayan belediye başkanı AKP’li olsa ne olur… Bu değişime onların bile ihtiyacı var.

Genel Başkanla yarış bizim ne haddimize… Bizde Genel Başkandan izin alarak konuşmakta yok. Bunu sormanız normal. Ne yazık ki iktidar partisinde özgürce konuşma yok.