İmamoğlu: Bazı taleplerini gizli de olsa yaptırıyorum

İmamoğlu: Bazı taleplerini gizli de olsa yaptırıyorum
20 Eylül 2022 12:19

Elazığ’da açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ne yazık ki ilk başta bize randevu veren belediye başkanları sonradan vermemeye başladı. İnanın bazı taleplerini gizli de olsa yaptırıyorum” dedi.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gazi Meslek Teknik Anadolu Lisesi temel atma törenine katıldı.

İmamoğlu, burada yaptığı açıklamada festival yasaklarına tepki göstererek, “Her ne kadar o festivaller şunlar bunlar engellense de onlar eğlenmeyi de bir arada olmayı da iyi biliyorlar. Şunu ifade edeyim en önemlisi; genş başkanım hiç önyargıları yok. Kim nereli, hangi etknik kökenden vs. bu milletin parçası olduklarında karşısında kendini dinleyen bir insanı gördüğünde gençlerin büyük bir çoğunluğu, sıfır önyargıyla sizin o tarfilediğiniz ikinci yüz yıla çok hazırlar” dedi.

 

 

İmamoğlu açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

 

“Ben her yerden şu daveti yaptım; İstanbul’un kapısı her siyasi partili belediye başkanına açık. Ne yazık ki ilk başta bize randevu veren belediye başkanları sonradan vermemeye başladı. İnanın bazı taleplerini gizli de olsa yaptırıyorum. Çünkü onlara bir zarar gelmesin istiyorum. Ne gerek var.”