İBB, iş arayanla işvereni fuarda buluşturacak

İBB, iş arayanla işvereni fuarda buluşturacak
3 Haziran 2024 07:40

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2024 yerel seçimleri öncesi gündeme getirdiği ilçe bazlı kariyer ve istihdam fuarları hayata geçiriliyor. İBB, iş arayanlarla işverenleri kendi ilçelerinde bir araya getiriyor. Kariyer ve İstihdam Fuarı organizasyonları, 5 Haziran’da Gaziosmanpaşa’da; 6-7 Haziran’da Sancaktepe’de ve 11 Haziran’da Eyüpsultan’da yapılacak.

 

ANKA

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), iş arayanlarla işverenleri kendi ilçelerinde bir araya getiriyor. İBB Bölgesel İstihdam Ofisi ve İSPER AŞ koordinasyonu ile 2022-2023 yıllarında iki defa Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı, İstanbul’un ilçelerinde de düzenlenecek. Her ilçenin demografik durumu ile iş ve işgücü ihtiyacı özelinde, bölgeyi iyi tanıyan ilçe belediyeleri ile yürütülen detaylı bir çalışmanın ürünü olan ilçe bazlı fuarlar, iş arayanlarla işverenleri bu kez kendi ilçelerinde buluşturacak.

 

 

Fuar programları İstanbul geneline yayılacak

 

 

İBB Bölgesel İstihdam Ofisi ve üç ilçe belediyesi işbirliği ile düzenlenecek olan Kariyer ve İstihdam Fuarı organizasyonları, 5 Haziran’da Gaziosmanpaşa’da; 6-7 Haziran’da Sancaktepe’de ve 11 Haziran’da Eyüpsultan’da gerçekleştirilecek. Gaziosmanpaşa, Sancaktepe ve Eyüpsultan Belediyeleri ile ilk adımları atılan fuar programlarının İstanbul geneline yayılması hedefleniyor.

 
5 Haziran’da Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde yapılacak fuar programına Gaziosmanpaşa ve çevre ilçelerde faaliyet gösteren 14 özel sektör firması katılacak. Aynı zamanda programda Bölgesel İstihdam Ofisi uzman ekibi tarafından “Mülakat Teknikleri” ve “CV Doldurma Semineri” ile Enstitü İstanbul İSMEK tarafından “İngilizce CV Oluşturma” ve “Evde Üret Sat Projesi” atölyeleri gerçekleştirilecek.