Hayalet havaalanında ot toplama ihalesi

Hayalet havaalanında ot toplama ihalesi
1 Şubat 2024 09:30

Balıkesir Edremit’te havalimanı olmasına rağmen 2016’da kent merkezinin yakınlarına ikinci bir havalimanı daha yapıldı. 2020’de tamamlanan ve 600 milyon liraya mal edilen havaalanına bugüne kadar hiç uçak inmedi. CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, TBMM’de yaptığı açıklamada, “Hayalet havaalanına ot toplama ihalesi yaptınız ama bir tek uçak indiremediniz” dedi.

 

Fotoğraf: https://www.dhmi.gov.tr/

 

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, seçim bölgesindeki sorunları Meclis Genel Kurulu’nda dile getirdi. Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre Edremit’te Koca Seyit Havaalanı olmasına rağmen merkeze yapılan ikinci havalimanının çalışmadığını, uçak inip kalkmadığını söyleyen Sarı, şu bilgileri verdi:

 

 

“FIKRA BU KADAR!”

 

“Balıkesir’de hayalet bir havaalanı var ‘Yılda 1 milyon yolcu gelecek’ dediniz ama 4 yıldır bir tek tarifeli uçak inmedi. ‘Hava yolunu halkın yolu yaptık’ dediniz, 600 milyon lira masraf ederek havaalanı yaptınız, ne yazık ki bu havaalanını çürümeye terk ettiniz. Hayalet havaalanına elektrik-bakım ihalesi, ot toplama ihalesi, bakım ihalesi yaptınız ama bir tek uçak indiremediniz. Yolcusuz havaalanı olur mu? AKP yapınca olur. Trajikomik olan ise AKP’li Büyükşehir Belediyesi 185 kilometre uzaklıktaki İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına günde 4 defa otobüs seferi yapıyor. Fıkra bu kadar.’’