Hastanede bulunamayan başhekim Afrika’da ortaya çıktı!

Hastanede bulunamayan başhekim Afrika’da ortaya çıktı!
23 Ağustos 2021 10:02

Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ve iki başhekim yardımcısı izin almadan Mali’ye gitti. Olay, hastaneye ameliyat malzemesi alacak imza yetkilisi bulunamayınca ortaya çıktı.

 

 

Gazete Duvar’dan Elvan Yılmaz’ın haberine göre Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli hakkında izinsiz yurt dışına giderek görev yerini terk etmekten soruşturma başlatıldı.

 

 

RESMİ İZİN OLMADAN MALİ’YE GİTTİLER
Olay, hastanede 30 Temmuz tarihinde ameliyat olması gereken bir hasta için alınması gereken malzemenin başhekim ya da yardımcılarının imzası ile alınacak olması üzerine ortaya çıktı. Malzeme alımına imza atacak yetkili bulunamaması nedeniyle durum, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirildi. Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. İhsan Demirbaş hastaneye gelerek durum tespiti yaptı. Yapılan incelemeler sonrası Başhekim Prof. Dr. Mesut Sezikli ve başhekim yardımcıları Uzm. Dr. Mehmet Yalvaç ile Opr. Dr. Alper Gökbel’in izinsiz şekilde bir yardım kuruluşu ile Afrika ülkelerinden Mali’ye gittikleri belirlendi. Öte yandan, başhekim Mesut Sezikli ve başhekim yardımcılarının maaşlarından ve döner sermaye ödeneklerinden kesinti olmaması için resmi izin olmaksızın yurt dışına çıkmış olabilecekleri iddia edildi.

 

 

SORUŞTURMA AÇILDI
Başhekim Mesut Sezikli ve başhekim yardımcıları Uzm. Dr. Mehmet Yalvaç ile Opr. Dr. Alper Gökbel’in izinsiz Afrika ülkelerinden Mali’ye gittiklerinin ortaya çıkması sonrası Çorum İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı tarafından soruşturma izni verildi. Soruşturmada İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Arif Pilgir’i de muhakkik olarak görevlendirildi.