Hakan Atilla istifa mı etti?

Hakan Atilla istifa mı etti?
6 Mart 2021 07:45

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla’nın kendi isteği ile 1 ay izne ayrıldığı öğrenildi. Atilla’nın gerekçe bildirmeksizin aldığı bu izin kararı görevi bıraktığı şeklinde yorumlandı.

 

 

Atilla’nın genel kuruldan sonra görev alma niyetinde olmadığı öğrenildi. Borsa İstanbul’un 26 Mart’taki genel kurulu öncesi gelen bu izne ayrılma kulislere bomba gibi düştü. Kulislerde yorumlananın aksine Atilla’nın ailevi sebeplerden dolayı görev almak istemediği ileri sürüldü.

Kimileri ise son dönemde gündeme gelen Halkbank davası ile ilgili bu kararın alınmış olabileceğini ileri sürdü. Atilla’nın herhangi bir gerekçe göstermeden izne ayrılması dikkat çekti.

 

HaberTürk’ten Rahim Ak’ın haberine göre; Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla’nın kendi isteği ile 1 ay izne ayrıldığı öğrenildi. Atilla’nın bu izin kararı ile görevi bıraktığı anlaşıldı. Borsa İstanbul’da genel kurulu öncesi Genel Müdür Hakan Atilla’nın kendi kararı ile 1 ay izne ayrılması Atilla’nın genel kuruldan sonra yeniden görev almayacağı şeklinde yorumlandı.

Borsa İstanbul’un 26 Mart’taki genel kurulu öncesi gelen bu izne ayrılma kulislerde istifa sinyali olarak değerlendirildi. Kulislerde yorumlananın aksine Atilla’nın ailevi sebeplerden dolayı görev almak istemediği ifade ediliyor.