Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı mı oluyor?

Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı mı oluyor?
7 Temmuz 2023 11:33

Bir önceki dönem CHP İstanbul Milletvekili olan Gürsel Tekin’in CHP İstanbul İl Başkanlığı görevine getirildiği iddia edildi. 

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası Yargıtay tarafından 31 Mayıs 2022’de onanmasının ardından cezaevine girmiş ve aynı gün
denetimli serbestlik kapsamında çıkmıştı.

 

4 yıl 11 ay hapis cezası onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun CHP üyeliği düşmüştü.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise “Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yazısı bizim için siyaseten yok hükmündedir” diyerek Canan Kaftancıoğlu’nun fiilen il başkanlığı görevini sürdüreceğini belirtmişti.
Bugün ise CHP İstanbul İl Başkanlığı ile ilgili dikkat çeken bir iddia gündeme geldi.
Polemik Haber, “CHP İstanbul İl Başkanlığı görevine, yeniden Gürsel Tekin’in getirildiği iddia edildi” iddiasını ortaya attı.
10Haber’den Caner Taşpınar’ın ulaştığı Gürsel Tekin ise “Kulis haber ama daha bir şey yok” dedi. Gürsel Tekin, “Böyle bir görev verilirse kabul eder misiniz?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Cumhuriyet Halk Partisi’nin okulunda yetişmiş bir insanım. Partimin kurulları, genel başkanı ne takdir ederse ‘hayır’ demem ama bugün bir şey yok.”