Güler: 'Diyarbakır'da Türk bayrağı yoktu, nefretle kınıyorum'

Güler: 'Diyarbakır'da Türk bayrağı yoktu, nefretle kınıyorum'
21 Mart 2013 15:44

İçişleri Bakanı Muammer Güler, TBMM Genel Kurulu’nda Diyarbakır’daki nevruz kutlamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

 

 

Bakan Güler, “Diyarbakır’da gerçekleştirilen nevruz etkinliği 7 kişilik bir tertip komitesi tarafından gerçekleştirildi. Burada Türk bayrağı olmamasını ben de buradan nefretle kınıyorum. Türk bayrağının orada olmaması bir büyük eksikliktir. Ben de kınıyorum” diye konuştu.

 

 

 

Bakan Güler, “Şunu özellikle belirtiyorum; bugün Diyarbakır’da gerçekleştirilen nevruz etkinliği 7 kişilik bir tertip komitesi tarafından gerçekleştirildi. Burada Türk bayrağı olmamasını ben de buradan nefretle kınıyorum. Türk bayrağının orada olmaması bir büyük eksikliktir. Ben de kınıyorum. Elbette ki Terörle Mücadele Kanunu’nda bununla ilgili hükümler var.

 

Bu kanunun 4. ve 7. maddelerinde Türk Ceza Kanunu’nun 215. maddesinde, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 23. maddesinde yer alan aykırılıklar tespit edildiğinde, adli mercilere teslim edilecektir. Bu konudaki yetki ve sorumluluk adli mercilerindir, ancak bizim tespitlerimiz vardır. Bu tespitlerimiz adli mercilere teslim edilecektir.

 

 

Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Gündemde hangi süreç olursa olsun, terörle mücadele kesintisiz sürecektir. Bizim, çözüm sürecinden anladığımız, birilerinin şartlı beklentilerini karşılamak değil, milli birlik ve kardeşlik projesi içerisinde herkesi kucaklayan, ülkede huzur ve güvenliğin tesisini amaçlayan bir ortamı oluşturmaktır” dedi.