Gülen'den Genelkurmay'ın gözyaşlarına yorum

Gülen'den Genelkurmay'ın gözyaşlarına yorum
27 Haziran 2012 14:58

Fethullah Gülen, Org. Necdet Özel’in ağlamasını eleştiren Ertuğrul Özkök’e ‘densiz’ dedi…

Fethullah Gülen, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in şehit olan 8 askerin cenaze töreninde ağlamasıyla ilgili açıklamada bulundu.
 
“İNSANLARA NEDEN SULU GÖZ DİYORSUN”
 
Gülen, medyada da büyük tartışmalara neden olan ağlama olayı ile ilgili olarak Org. Necdet Özel’ i eleştirenlere sert yanıt verirken, “İnsanlara neden sulu göz diyorsun. Nezahet-i lisaniyem bana vize verseydi burada ona densiz diyecektim. Esas ağlamadığından gözün yaşarmadığından dolayı levm edilecek birisi varsa o da sensin” dedi.
 

“SEN ANNEN BABAN ÖLDÜĞÜNDE AĞLAMADIN MI?”
 
Fethullah Gülen, yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Mesela Genelkurmay Başkanı da ağlarmıymış. Evet bir asker mukavemetli olmalı, en ciğersiz hadiseler karşında dahi dayanmalı acz ve zaaf ifade eden tavırlara girmemeli. Ama vatan evladı öldüğü zaman orda da ağlamasını bilmeli. Zaten irade olmaz kalbi varsa ağlayacaktır. Birader bir insan kalbinin gereği olan, kalbinin gereğini solukluyorken niye onu ta’n u teşni’e tabi tutuyorsun, neden yadırgıyorsun onu. Vatan evladı olmuş, o vatan evladının sahibi, velisi, mütevellisi, vasisi olan bir insan orada insan olmanın bir gereği olarak kalbinin soluklarını gözyaşları şeklinde dışarıya döküyorsa, o bir kere insan olmanın gereğidir. O mevzuda hala kaskatı olarak davranıyorsa insanın o kendi insanlığını bir kere daha gözden geçirmesi lazım. Daha da inceleyerek diyeceğim ki a be birader sen annen baban öldüğünde ağlamadın mı? Senin gözlerin için Peygamber S.A.V ağlamayan yaşarmayan, gözden ötürü sana sığırım diyor.”