Gökşen Anıl Ulukuş’un danışmanlığı 4 gün sürdü!

Gökşen Anıl Ulukuş’un danışmanlığı 4 gün sürdü!
8 Temmuz 2023 08:52

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Gökşen Anıl Ulukuş gelen tepkilerin ardından görevden alındı. 31 Mayıs’ta göreve getirilen Gökşen Anıl Ulukuş’un danışmanlığı sadece 4 gün sürdü.

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi’nin gençlik yapılanması Ayyıldız Hareketi’nin eski kurucu Genel Başkanı Gökşen Anıl Ulukuş’u 31 Mayıs tarihinde baş danışman olarak atadı.

Gökşen Anıl Ulukuş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni danışmanı olarak atandığını duyurdu.

Ulukuş, paylaşımında, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdir ve tensipleriyle, CHP Genel Başkan Danışmanlığı görevine atanmış bulunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Ulukuş, Zafer Partisi’nin eski gençlik kolu olan Ayyıldız Hareketi’nin kurucu genel başkanı olarak görev yapmıştı.

Ulukuş’un danışman olarak atanması CHP’de de tartışmalara neden oldu.

CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gökçe Gökçen yaptığı paylaşımda, CHP gençlik örgütlerinde partide danışmanlık ve yöneticilik yapacak kadrolar olduğunu ifade ederek, “Ne mutlu ki o kadrolar aşırı sağ akımlara karşı mücadelenin bu dönemde ne kadar hayati olduğunun da farkındalar, fakat ne yazık ki hak ettiklerini partimizde henüz alamadılar. Ben o arkadaşlarımla gurur duyuyorum” dedi.

 

 

GÖREVDEN ALINDI

 

 

CHP’den bugün yapılan bilgilendirmede “Çeşitli basın ve yayın organlarında yer alan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “danışman atamaları” yönündeki tartışmalar gerçeği yansıtmamaktadır. 4 Haziran 2023 öncesi atanan tüm danışmanların görevi sona ermiş olup, ilgili tarihten sonra Engin Özkoç, Hacer Foggo ve Özgür Yici dışında danışman atanmamıştır.” denildi.

 

Gökşen Anıl Ulukuş, Odatv’ye yaptığı açıklamada CHP’nin baskılara dayanamadığını ve bu nedenle böyle bir karar aldığını söyledi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tartışmaların ardından danışman olup olmadığını teyit etmek için soru sorduğunu ifade eden Anıl Ulukuş, Kılıçdaroğlu’nun “problem yok” diye yanıt verdiğini söyledi.

 

 TWİTTER’DAN PAYLAŞIM YAPTI

 

 

Odatv’ye konuşmasının ardından Twitter’dan da konuya ilişkin bir açıklama yapan Anıl Ulukuş şunları kaydetti:

Sayın Genel Başkan’a danışmanları görevden alması sonrası en az 4 kere “Ben hâlâ danışman mıyım?” diye sordum. Her seferinde “burada 90 tane danışman vardı, bu karar onlar için. Sen devam et.” cevabını aldım. Kaldı ki ilk açıklamayı yaptığım gün yine konuştuk. Baskılara dayanamamış olabilirsiniz ama her şeyin bir usulü var! “Gerçeği yansıtmıyor” şeklinde itibar zedeleyici bir tavır CHP’ye yakışmıyor. “Kılıçdaroğlu gidici, bir bahaneyle eleştirelim de yeni yönetimde yerimiz olsun.” Zihniyetindeki bazı kişiler beni CHP’li olmamakla itham ettiler. Onlar için ben aşırı sağcı olurken, CHP’nin altı okuyla problemi olanlar CHP’li oluyor. Aşırı sağcılık diye itham ettiğiniz düşünce CHP’nin kurucu iradesidir. Türk Milliyetçisi arkadaşlarıma da sitemim var. CHP’yi Milliyetçilikten uzaklaşmakla suçluyorsunuz. Ancak CHP’de biri “Çok Milliyetçi” olmakla suçlandığında onun meze olmasını seyrediyorsunuz. Son olarak, Atatürk’ün başlattığı Türk Devrimini sürdürme irademiz ve Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak kalması için olan mücadele azmimiz azalmayacaktır.

 

 

TWİTTER BİYOGRAFİSİNDEN O TİTRİ KALDIRDI

 

 

Gökşen Anıl Ulukuş, Twitter’daki biyografisinden CHP Genel Başkan Danışmanı titrini kaldırdı.