Gökhan Günaydın: MYK’ya katılacağım!

Gökhan Günaydın: MYK’ya katılacağım!
24 Temmuz 2023 10:24

CHP’de Ekrem İmamoğlu önderliğindeki toplantıya katılan Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’ın Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına katılmasının yasaklandığı iddia edildi. Gökhan Günaydın Odatv’ye net konuştu: Bana bildirim gelmedi, MYK’ya katılacağım.

 

 

CHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu önderliğinde gerçekleşen zoom toplantısı FETÖ vari bir yöntemle dışarıya sızdırılmıştı.

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’na çok yakın isimlerin de yer aldığı toplantıda değişime yönelik konular konuşuldu.

 

 

CHP kulislerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gökhan Günaydın’ı MYK toplantısına almayacağı ve bu konuda yasak getirdiği konuşuluyor.

Odatv, bu iddiaları sormak için Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’a ulaştı.

 

 

“MYK’YA KATILACAĞIM”

 

Gökhan Günaydın, Odatv’ye yaptığı açıklamada, “Bana böyle bir bildirim gelmedi. MYK’ya da katılacağım.” dedi.

Çok konuşulan zoom toplantısına Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra CHP’nin ileri gelen isimlerinden Gökhan Günaydın, Bülent Tezcan, Tekin Bingöl, Muharrem Erkek, Onursal Adıgüzel gibi isimler katılmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Parti Örgütü ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olarak görevlendirilen Engin Özkoç’un da adı toplantıda geçmişti.

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke’nin de ‘değişim’ hareketi içerisinde olduğu ancak ABD’de olması sebebiyle toplantıya katılmadığı ifade edilirken CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in de toplantıda yer aldığı dikkatlerden kaçmamıştı.