Genel Merkez’de 2,5 saatlik Özel-İmamoğlu görüşmesi!

Genel Merkez’de 2,5 saatlik Özel-İmamoğlu görüşmesi!
22 Mayıs 2024 14:30

Ankara’da CHP Genel Merkezi’nde Özgür Özel’le toplantı yapan Ekrem İmamoğlu’nun yerel yönetimlerde yeni bir yapılanma istediği belirtildi.

 

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun,  Roma ziyaretinden önce Ankara’da CHP Genel Merkezi’nde toplantıya katıldığı öğrenildi. İmamoğlu’nun Genel Merkez’de, Genel Başkan Özgür Özel, Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ile görüştüğü belirtildi.

 

 

2,5 SAATLİK GÖRÜŞME

 

 

Özel’in makamında yapılan görüşme yaklaşık 2,5 saat sürdü. İmamoğlu’nun sunum yaptığı görüşmede ‘yerel yönetimler’ ele alındı. Görüşmede İmamoğlu ayrıca Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) seçimleri ve İstanbul’da yapılacak çalışmalar halkında da bilgi verdi.

 

 

 

Yeni Şafak’ın haberine göre İmamoğlu, yerel yönetimlerde yeni bir yapılanma talep etti. Kazanılan belediyelere oranla parti merkezindeki yerel yönetimlerin şimdiki yapısının yetersiz olduğunu değerlendiren İmamoğlu, yapının daha da genişletilmesini önerdi.

 

 

YER TAHSİS EDİLDİ

 

 

Bu kapsamda da atılacak adımlarda ikinci kattaki kütüphaneyi boşaltıp yerine yerel yönetimlere yeni yer tahsisi yapılmasına karar verildiği öğrenildi.