Fenerbahçe'nin 106. yılı Ankara'da kutlandı

Fenerbahçe'nin 106. yılı Ankara'da kutlandı
4 Mayıs 2013 23:23

Fenerbahçe’nin 106. kuruluş yıldönümü ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Fenerbahçe Spor Kulübü’nü ziyaret edişinin 95. yılı dolayısıyla Ankara Fenerbahçeliler Derneği tarafından kokteyl düzenlendi.

Fenerbahçe Türk Telekom Tesisleri’nde gerçekleştirilen geceye Fenerbahçe Asbaşkanı Mithat Yenigün, Türk futbolunun ve Fenerbahçe’nin unutulmaz futbolcularından Ogün Altıparmak, Türk Tanıtım Başkanı (TÜTAV) Kemal Baytaş, Ankara Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özel ile dernek yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecenin açılışında konuşan Ankara Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özel, Biz Fenerbahçeli olmaktan her zaman gurur duyduk. Fenerbahçe’nin bundan sonrası için de Türkiye’ye her zaman güzel hizmetler yapacağına inanıyoruz dedi. Ankara’daki yeni tesisin tüm Fenerbahçeliler açık olduğunu belirten Özel, Fenerbahçelilerle bir arada olmaktan gurur duyuyoruz. Ankara’da Fenerbahçe için yapılacak her türlü organizasyonda beraber olmayı diliyorum. UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final oynadık, inşallah final oynayacağımız günü de beraberce yakalarız dedi.

Fenerbahçe Asbaşkanı Mithat Yenigün, Perşembe gününde bu yana hangi Fenerbahçeli dostumla küçüğümle büyüğümle konuşsam burukluk var içimizde. Ama önemli olan sürdürülebilir başarıyı yakalamak. Biz yıllarca Galatasaray’ı kıskanmadık ancak hep söyledik sürdürülebilir başarı önemli diye. Bazen fikstür, şans, çeşitli nedenlerle bir araya gelirsiniz ancak biz gelecek yıllarda da tekrar finali zorlarsak, ‘evet artık başarımızı kanıtlayabildik’ diyebiliyoruz. Onun için üzülmeyin, hep beraber Fenerbahçe hepimizi daha iyi temsil edecektir diye konuştu.

Ankara’daki Fenerbahçe Türk Telekom Tesisleri’nin önemli bir hizmeti yerine getireceğini anlatan Yenigün, Ancak, bu tesis henüz Ankaralılar tarafından fazla tanınmıyor. Belki biraz şehre uzak olması nedeniyle de fazla ayak alışmış değil dedi. ,Yenigün, yapılan tesisin Ankara için yeni başlangıç olduğunu dile getirerek, Fenerbahçe’den uzak durmayın, desteğinizi esirgemeyin. Kimse küçümsemesin, hepimizin ufacık desteğiyle milyonların desteğinin bir araya geldiğini düşünün. Birer mikron, birer gram bile olsa Fenerbahçe için bir değerdir şeklinde konuştu.

Fenerbahçe derneklerinin yalnıca Türkiye’de değil dünyanın çeşitli yerlerinde de Fenerbahçe’yi temsil ettiğini ifade eden Yenigün, Özellikle Ankara’daki tesisi önemsiyorum. Ankara’da bir sürü Fenerbahçe derneği vardı. Onları tek çatı altında birleştirdik ifadelerini kullandı.

Eski Fenerbahçeli futbolcu Ogün Altıparmak da, fiili olarak 50 yıldır Fenerbahçeli olduğunu belirterek sözlerine başladı. Futbol yaşamını anlatan Altıparmak, Fenerbahçelilik bana sülalemden geçti ama çok şanslı insanlardan bir tanesiyim. Fenerbahçe’de oynamak için can attım. Genç milli takımda oynadım, A milli takımda oynadım, Fenerbahçe’ye gelemedim. Allah’tan ayağım kırıldı da kırık ayakla beni Fenerbahçe aldı, Fenerbahçeli oldu. İnanın bana bu Fenerbahçelilik bambaşka bir şey. Ben bunu yaşayarak gördüm. Fenerbahçeli olmak Türkiye Cumhuriyeti’nin apayrı bir özelliği dedi.

Dünyada Fenerbahçe gibi birçok branşta başarıyı yakalayan başka bir kulübün olmadığını söyleyen Altıparmak, Onun için başta Aziz Yıldırım olmak üzere Fenerbahçe’ye hizmet edenlere teşekkür ediyorum. Ne olur birlik ve beraberlik içinde olun. Zaten 2 sene içinde Fenerbahçe’nin gücünü maddi ve manevi gösterdiniz dedi.

Altıparmak, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’dan arkadaşları için huzurevi istediklerini belirtti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da Fenerbahçeli olduğuna dikkat çeken Altıparmak, Bugün buraya Başbakanı muhakkak getirmeniz lazımdı. Başbakanı getirin, Meclis Başkanı Cemil Çiçek’i getirin. Bunların hepsi Fenerbahçe kongre üyesi, gelirler. Hiç merak etmeyin, Fenerbahçe’yi sevmeyenler de vardır ama sevenler ağırlıktadır. Başbakan da Fenerbahçe aşığıdır. Benim futbol oynadığım dönemde onun Fenerbahçe sevgisi kaçınılmazdır dedi.
Türk Tanıtma Vakfı (TÜTAV) Başkanı Kemal Baytaş da, Fenerbahçeli olmak ayrı bir onur ama bir Galatasaraylı’ya, Beşiktaşlı’ya sorsanız o da aynı şeyi söyler. Bu çok güzel bir rekabet. Bu rekabet ve cazibe bu kulüpleri yüceltiyor ve Türk futbolu bu rekabet sayesinde belli bir yere geliyor diye konuştu.
Konuşmaların ardından dernek tarafından Fenerbahçe için hazırlanan video klip davetlilere sunuldu.