Fenerbahçe yönetimine sürpriz isimler

Fenerbahçe yönetimine sürpriz isimler
21 Mayıs 2012 09:11

Fenerbahçe Kulübü’nde Aziz Yıldırım’ın tek aday olduğu Olağan Seçimli Genel Kurul dün Ülker Sports Arena’da gerçekleşti.

Aziz Yıldırım’ın gene başkan seçildiği Fenerbahçe’nin yeni yönetimine Kadir Topbaş’ın oğlu ve Başbakan Erdoğan’ın oğlunun kayınbiraderi de girdi

 

Yıldırım’ın yönetim listesi delegeleri şaşırttı. Yeni yönetim listesini gören Fenerbahçeliler öğlen saatlerinden itibaren yakın bir zamanda olaganüstü genel kurula gidileceğini konuşmaya başladılar.

 

YILDIRIM’A İNANILMAZ DELEGE DESTEĞİ

Taraf’ın haberine göre; Yıldırım’ın listesinde en dikkat çeken isimlerin başında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük oğlu Ahmet Burak’ın kayınbiraderi Ahmet Ketenci geliyor. Listede dikkat çeken bir diğer isim de Kadir Topbaş’ın oğlu Hüseyin Ersan Topbaş oldu. Oysa şike soruşturması başladığı günden beri asıl meselenin şike olmadığını ima eden Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe yönetimi bu sürecin Fenerbahçe’yi bölmek için yapılan bir cemaat operayonu olduğunu her fırsatta dile getirmişti. Sarı-lacivertli taraftarlar da her fırsatta hükümete “sandıkta görüşürüz” tehtidi savuruyorlardı.

 

Yapılan sayım sonunda Aziz Yıldırım, 5 bin 271 oydan 5 bin 269’unu alarak, yeniden başkan oldu. 15 Şubat 1998’den beri 14 yılı aşan bir süredir görevde olan Aziz Yıldırım, 16 yıl ile şu anda Fenerbahçe tarihinin en uzun süre görev yapan başkanı olan Şükrü Saracoğlu’nu geride bırakmaya hazırlanıyor.

 

Yönetim Kurulundaki isimler;

Asil üyeler: Abdullah Kiğılı, Mithat Yenigün, Nihat Özbağı, Alaeddin (Ali) Yıldırım, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ömer Temelli, Talat Yılmaz, Ender Alkaya, Ahmet Tahir Perek, İsfendiyar Zülfikari, Semih Özsoy, Tolga Deniz Aytöre, Mehmet Şekip Mosturoğlu, H. Ersan Topbaş. Yedek üyeler: Yasemin Merçil, Ünal Uzun, Hakan Dinçay, Mustafa Serdar Erkan, Turhan Şahin, Ahmet Ketenci, Yalçın Haker.

 

Ali Koç ailevi meseleler yüzünden çekildi

Aziz Yıldırım’ın yeni yönetim kurulunda yer almayan Ali Koç, “Bazı kararlar tercihen verilir, bazı kararlar mecburen verilir. Bazı kararlarda gönül önde gider, mantık sonra gelir, bazen tam tersi olur. Burada hepsi karmaşık bir durumdaydı.