‘Fatiha provokasyonu sonrası Kılıçdaroğlu’nun gözleri doldu’

‘Fatiha provokasyonu sonrası Kılıçdaroğlu’nun gözleri doldu’
22 Nisan 2023 07:10

Üç saldırıyla sona eren Adıyaman ziyaretini gün boyu izleyen gazeteci Tamer Arda Erşin ‘Fatiha’ provokasyonu sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’nun gözlerinin dolduğunu yazdı.

 

 
Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıktığı Adıyaman’da üç farklı saldırı girişimine ve sözlü provokasyona maruz kaldı.

Bunlardan ilki Adıyaman Belediyesi Mezarlığı’ndaki ‘Fatiha’ provokasyonuydu. Depremde yaşamını yitirenlerin mezarlarını ziyaret eden Kılıçdaroğlu burada dua ettiği sırada bir kişinin sözlü saldırısına uğradı. Bir kişi dua eden Kılıçdaroğlu’na “Bu Fatiha okumayı bilmiyor ki, sen buna neden Fatiha okutturuyorsun?” ifadeleriyle tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu daha sonra sözlü saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından; “Mezarlıkta acılı insan her şeyi söyleyebilir, yapabilir; acısına vermek gerekir. Bugün bunları konuşmayalım, kayıplarımızı hakkıyla analım. Lütfen o insanımızı da ifşa edecek şeyler yapılmasın, özellikle sosyal medyada sorumlu davranalım. Benim hakkım varsa ben helal ettim” paylaşımını yaptı.

 

 

‘FATİHA’ PROVOKASYONU SONRASINI YAZDI: HİÇ UNUTMAYACAĞIM

 
Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Lideri’nin Adıyaman ziyaretini gün boyu izleyen gazeteci Tamer Arda Erşin Twitter hesabından ‘Fatiha’ provokasyonu sonrasında yaşananları “Hiç unutmayacağım” diyerek yazdı: “Bir gazeteci olarak bugünden hiç unutmayacağım mezarlıkta ‘Bu Fatiha okumayı bilmiyor ki, sen buna neden Fatiha okutturuyorsun?’ tepkisi sonrası Kılıçdaroğlu’nun gözlerinin dolması oldu. Yalan değil onu görünce benim de gözlerim doldu.”