Eskişehir'de 200 kişi Ali İsmail için yürüdü

Eskişehir'de 200 kişi Ali İsmail için yürüdü
4 Ağustos 2013 07:57

Eskişehir’de yaklaşık 200 kişi, Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğradıktan sonra 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz için yürüdü.

 Kalabalık Korkmaz’ın saldırıya uğradığı yere karanfiller bırakıp mumlarla ‘Ali’ yazdı.

İftardan sonra Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi’ndeki Espark Alışveriş Merkezi önünde toplanan grup, ‘Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür’ yazılı pankart açıp yürüyüşe geçti. Sık sık, ‘Her yer Taksim her yer direniş’ ve ‘Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür’ diye slogan atan grup, yürüyüşü Kurtuluş Mahallesi Yunus Emre Caddesi’nde tamamladı. Protestoya katılanlar caddeyi trafiğe kapatıp yarım saat süreyle oturma eylemi yaptı.

Yaktıkları mumlarla yerd ‘Ali’ yazısı yazan gruptakilerin bir bölümü bulundukları yerin arkasındaki Sanayi Sokak’a giderek Ali İsmail Korkmaz’ın saldırıya uğradığı yer olduğu öne sürülen ekmek fırınının önüne kırmızı karanfiller bırakıp fırın camlarına da Korkmaz’ın fotoğrafını yapıştırdı. Grup tekrar Yunus Emre Caddesi’ne dönerek oturma eylemini sürdürdü. Bu sırada kalabalığın yanına gelen bir kişi “Bizim de yaşama hakkımız var. Eyleminiz yüzünden otobüsümüz gelmiyor” deyince tartışma çıktı. Kalabalıktakiler tarafından bu kişi uzaklaştırdı. Protesto gösterisine katılanlar daha sonra dağıldı.