Erdoğan’ın kuzeni ‘Sıra Ersoy Dede’de’ dedi, Dede çılgına döndü!

Erdoğan’ın kuzeni ‘Sıra Ersoy Dede’de’ dedi, Dede çılgına döndü!
19 Haziran 2021 10:25

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Cengiz Er, Veyis Ateş’in ardından TRT spikerini de hedef aldı.

 
Recep Tayyip Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Cengiz Er, Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 Milyon Euro istediği iddia edilen Veyis Ateş’in ardından başka bir isme dikkat çekti.

Veyis Ateş, Sedat Peker’in “Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 Milyon Euro istedi” iddialarının ardından ilk kez konuştu.

Ateş’in Halk TV’de İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladığı programın ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Cengiz Er, TRT Ana Haber sunucusu Ersoy Dede’ye dikkat çekti.

Cengiz Er, paylaşımında, “Veyis Ateş kaybetti ve bir süreliğine de olsa ekranlardan çekildiğini açıklamış oldu. Diğerleri de bir an önce aynı şeyi yapmalıdır. Öncelik sırasını da hem Sedat Peker’e övgüler düzen, hem de SBK’nın PR’ını yapan Ersoy Dede’ye veriyorum. TRT Ana Haber’den hemen çekilmelidir.” İfadelerine yer verdi.

 

 

“YARGI ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIZ”

 

 

Öte yandan, Er’in ifadelerine Ersoy Dede de sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

Dede’nin paylaşımları şu şekilde:

 

 

“Cengiz Er denilen haysiyet cellatıyla yargı önünde hesaplaşacağız.

Bir insanın hem saygınlığına gölge düşürmek, hem de ekmeğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı. Senin bu kadar imkana rağmen kaybetmiş olman benim suçum değil.

sen bunca imkana rağmen, bir çok meslektaşından 1-0 önde başlamış olmana rağmen kaybetmişsin.. Bense lise öğrencisiyken Zonguldak’ta başladığım gazetecilik macerasında, ömrüm boyunca tırnaklarımla kazıya kazıya gelmişim. Senin derdinin ne olduğunu biliyorum, ilacın bende değil”