Erdoğan’ın ‘anayasa değişikliği’ çağrısına Kılıçdaroğlu’ndan yanıt

Erdoğan’ın ‘anayasa değişikliği’ çağrısına Kılıçdaroğlu’ndan yanıt
5 Ekim 2022 16:22

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yaptığı ‘anayasa değişikliği’ çağrısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

 

 

CHP, dün Meclis’e Kadınların Yürüttükleri Mesleğin İcrası Kapsamındaki Kılık ve Kıyafeti Giymek Dışında Herhangi Bir Zorlamaya Tabi Tutulamaması Hakkında Kanun Teklifi’ni sundu. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yeni yasama yılının ilk grup toplantısını bugün yaptı. Erdoğan, CHP ve Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü konusundaki tutumunu eleştirerek, “Samimiyseniz anayasa değişikliği yapalım” dedi.

 

 

Kılıçdaroğlu, kendisine çağrıda bulunan Erdoğan’a sosyal medya hesabından yanıt verdi. Kılıçdaroğlu paylaşımında, “Başörtülü kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşması için önerdiğimiz bu kanuni zırhı sen destekle Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız. Bu kullandığın zehirli dili de artık bırak, çok çirkin bir üslubun var. Türkiye için iyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Senin yasakçı zihniyetine rağmen, özgürlükler getirmeye çalışıyoruz” dedi.