Erdoğan’dan Meclis’te yeni ‘anayasa’ vurgusu!

Erdoğan’dan Meclis’te yeni ‘anayasa’ vurgusu!
1 Ekim 2022 14:47

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 27. Dönem 6. Yasama Yılının açılış toplantısında konuşuyor…

 

 

Erdoğan’ın açılış konuşmasındaki açıklamaları şöyle:

 

 

-Aziz milletim, sayın Başkan, değerli milletvekilleri sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. TBMM’nin 27. Dönem 6. Yasama Yılı’nın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere ülkemizin gelişmesinde gayret gösteren herkesi rahmetle yadediyorum.

-Türkiye’nin istiklal ve istikbal davası çağlar ötesine varan kutlu bir mücadelenin adıdır. Bugün de sınır içi ve sınır dışında aynı mücadeleyi vermeyi sürdürüyoruz. Bilindiği gibi 27’nci dönem son yasama yılının açılışını yapıyoruz. Meclisimiz ara vermeden önce bu yasama yılını da en verimli şekilde değerlendirecektir.

-Dünyamız ve bölgemizin tarihi günler yaşadığı, asırlık dengelerin kökünden sarsıldığı bir dönemde bu seçimleri yapacağız. Meclisimize, milletimize yaptığınız hizmetler için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

-Önce milli mücadelede, son olarak da 15 Temmuz gecesi ‘Gazi’ unvanı ile şereflenen Meclisimiz, dünya meclisleri içinde müstesna bir yere sahiptir. Şimdi karşımızda darbecilere direnerek, milli mücadelenin üstünlüğünü hiçbir tereddüte mahal vermeyecek şekilde tescillemiş bir meclis var.

-Biz kimin ne dediğine, kimin ne istediğine değil, milletimizin neyi istediğine, neye ihtiyacı olduğuna bakarak istikametimizi çiziyor, yolumuza devam ediyoruz.

-İçimizde ukde kalan bir meselede yeni Anayasa’ya ülkemizi kavuşturmaktır. Bunu bir borcumuz, gençlerimize hediye edeceğimiz kazanım olarak görüyoruz. İnşallah yeni Anayasa çalışmasını da tamamlayacağız. Yeni dönem meclisimizin Türkiye’yi hakkı olan yeni anayasa ile buluşturarak, darbe dönemlerinin son izini sileceğine inanıyorum.

-Enflasyondaki artışın kayıplarını önlemek için asgari ücreti, emekli maaşlarını yılbaşında ciddi oranlarda artırdık. Temmuz ayındaki ilave düzenlemelerle bu artışları daha da ileri taşıdık. İnşallah önümüzdeki yılbaşında tüm ücretlilerin kayıplarını telafi edecek şekilde tekrar gözden geçireceğiz. Hiçbir vatandaşımızın enflasyonun altında ezilmesine izin vermeyeceğiz.