Erdoğan canlı yayında ağladı

Erdoğan canlı yayında ağladı
22 Ağustos 2013 23:14

Ülke TV’de ‘Sıradışı Özel’ programına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır’da ölen Muhammed Biltacı’nın kızı Esma’ya yazdığı mektubun okunması esnasında gözyaşlarına engel olamadı.

Başbakan Tayyip Erdoğan Mısır’da öldürülen Esma’nın babasının kızına yazdığı şiiri dinlerken canlı yayında gözyaşlarını tutamadı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Mısır’da, Müslüman Kardeşler liderlerinden Biltaci’nin darbede ölen kızı Esma’ya yazdığı mektubu dinlerken gözyaşlarına hakim olamadı.

Erdoğan’ı canlı yayında ağlatan mektup

Erdoğan gözyaşları içinde okunan mektubu yorumladı, neden ağladığını açıkladı.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

Gece eve geç geliyorduk. Bizim çocuklarımıza ayıracak vaktimiz yoktu, bulunduğumuz hareket içinde koşturuyorduk. Gece 1-2’de evdeydim. Geldiğimde çocuklarımı özlüyordum. Esma’ya Biltaci bu mektubu yazarken, adeta ben de çocuklarımı gördüm. Ve birden onun Esma’nın, cenaze namazını kıldıramayışı ve bir de tabi şu olgunluk, geleceğe bakıştaki ölüm ötesi dünyayı okuyuşu beni duygulandırdı. Şehadet çok farklı bir şey.

Esma hayata doymadan, ama şehadet makamına koştu. O duruşu, babasının duruşu buna inanıyorum ki dünyadaki birçok İslam dünyasındaki ülkelere ders olmuştur. Gençlerimize ders olur, örnek olur. Baba evlat ilişkisinde bizler için örnek olur. Ben şu anda Başbakan değilim.

Sadece bir vatandaş olarak ifade ediyorum. Rabbim birliğimizi daim etsin, aramıza fitne sokmak isteyenlere fırsat vermesin. Birbirimizi Allah için sevelim. Milletimizi ayırmak isteyenlere de fırsat vermeyelim.