Engin Altay: Toplantıyı sızdıranların kim olduğunu biliyorum!

Engin Altay: Toplantıyı sızdıranların kim olduğunu biliyorum!
21 Temmuz 2023 08:25

CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay kendisinin de katıldığı CHP’deki üst düzey kurmayların İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu önderliğinde gerçekleştirdiği toplantının video kaydının sızması hakkında “Sızdıranların kim olduğunu biliyorum ama şimdi isim vermem. Günah almak istemem” ifadelerini kullandı.

 

 

Seçimlerden sonra değişim seslerinin yükseldiği CHP’de İmamoğlu’nun yönettiği ve CHP’nin bazı kurmaylarının katıldığı online toplantının gizlice kaydedildiği ortaya çıktı. Bu kayıt sosyal medyada yayınlandı. İmamoğlu başkanlığındaki toplantıya Grup Başkanı Özgür Özel, Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Parti Meclisi Üyeleri Tekin Bingöl, Onursal Adıgüzel ve Bülent Tezcan ve CHP’nin eski Grup Başkanvekili Engin Altay katıldı.

 

 

tv100’de Kübra Par’ın sorularını yanıtlayan Altay, videoya dair şunları söyledi:

 

“Ortada bir sıkıntı var. Herkes bir çıkış arıyor. Bu toplantıyı bir arama konferansı gibi düşünün. İl başkanları görevden alınıyor, bunlar çok tatsız işler… Bunları bir konuşalım dedik. İstişare etmekten korkan bir CHP olabilir mi?

 

 

Parti bir seçim yenilgisi almış, hiçbir şey olmamış gibi devam etmek asıl partiye ihanettir. Elbette bunları partililerin kendi arasında konuşması gerekir. Deve kuşu gibi kimse başını kuma gömmemeli.
Ortada bir sıkıntı var. Parti tabanında, bize oy veren seçmende sıkıntı var. Bunu konuşmayacağız da neyi konuşacağız Allah aşkına… Buna ihanet ve darbe demek izansızlıktır. Sızdıranların kim olduğunu biliyorum ama şimdi isim vermem. Günah almak istemem. Partiye darbe demek gerçekleri konuşmamaktır, arayış içinde olmamaktır, akıl tutulmasıdır, asıl darbe budur… Yazık günah koskoca CHP…”