Elbistan şehidini uğurladı

Elbistan şehidini uğurladı
26 Nisan 2012 15:44

Bingöl’de şehit olan Uzman Çavuş Kemal Özdoğan’ı son yolculuğuna memleketi Elbistan’da binlerce kişi uğurladı.

Bingöl’de şehit olan Uzman Çavuş Kemal Özdoğan’ı son yolculuğuna memleketi Elbistan’da binlerce kişi uğurladı.

 

 

 

Bingöl’ün Genç ilçesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kemal Özdoğan’ın cenazesi memleketi Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde toprağa verildi.

 
Şehit Uzman Çavuş Kemal Özdoğan’ın cenaze törenine, TBMM Başkan Vekili Mehmet Sağlam, milletvekilleri Sıtkı Güvenç, Nevzat Pakdil, Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğ. Ünal Karaosmanoğlu, Malatya 2. Ordu Hareket Yar Başkanı Tuğgeneral Halil Erkek ve Elbistan ve çevresinden binlerce vatandaş katıldı.

 
Ulu Camii’de düzenlenen törende konuşan İl Müftüsü Muhammet Gevher, “Sevinçliyiz, çünkü peygamberlerin yanına bir evladımız gönderiyoruz. Üzüntülüyüz çünkü toprağın ekmeğini yiyen suyu içen bölücüler tarafından şehit edildi.” dedi.
 

Şehit Uzman Çavuş Kemal Özdoğan daha sonra Elbistan Gariplik Mezarlığı’na defnedildi. Şehidin mezarlığa hareketi sırasında binlerce kişi tekbir getirerek şehide eşlik etti. Uzm. Çvş. Kemal Özdoğan’ın silah arkadaşları da şehidi yalnız bırakmadı.

 
Silah arkadaşları, Uzm. Çvş. Kemal Özdoğan’ın milliyetçi, çok çalışkan ve atak bir yapıya sahip olduğunu ifade etti. Ailenin en küçük oğlu olan Kemal Özdoğan’ın özel time geçmek istediği öğrenildi.
 

Askerlik konusuna oldukça bilgili olduğunu dile getirilen Şehit Uzman Çavuş’un babası İsa Özdoğan da Elbistan E Tipi Kapalı Cezaevi’nde memur olarak görev yapıyor.