DSP’li başkan: Cumhur İttifakı’nı desteklememiz beklenemez

DSP’li başkan: Cumhur İttifakı’nı desteklememiz beklenemez
6 Mayıs 2023 11:21

DSP Aksaray İl Başkanı İsmail Bozkurt, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Aksaray’da katıldığı mitingde Millet İttifakı’na desteğini açıkladı.

 

 

DSP Aksaray İl Başkanı İsmail Bozkurt da dün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Aksaray’da katıldığı mitingde sahneye çıkarak Millet İttifakı’na ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı.

 

 

“TABANIMIZ RAHATSIZ”

 

 

Sözcü’ye konuşan İsmail Bozkurt, Genel Başkan Önder Aksakal’ın parti meclisinde hiç gündeme gelmemesine rağmen Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı aldığını ve bunun da tabanda büyük bir rahatsızlığa yol açtığını söyledi.

Son güne kadar seçime kendi başlarına gireceklerini ve hatta milletvekili adaylarının dahi hazır olduğunu ancak son dakika kararıyla şoka uğradıklarını ifade eden Bozkurt, şöyle konuştu:

*Biz parti meclisimizde yaptığımız toplantıda Cumhur İttifakı’nı destekleme gibi bir karar almadık. Bu karar tamamen bizim inisiyatifimiz dışında, Genel Başkanın tek başına aldığı bir karar.

*Biz zaten daha öncede Cumhur İttifakı’nı desteklememiz mümkün değil demiştik. Biz tabanımızın sesini dinliyoruz.

*Halkımız ardımızda gelmedikten sonra tek başına Cumhur İttifakı’nı desteklesek ne olacak ki… Biz de tabanımızın görüş ve isteği doğrultusunda Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldık.