Diyanet’ten tepki geldi!

Diyanet’ten tepki geldi!
5 Haziran 2021 08:25

Ayasofya’da yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını hedef alarak hakaretlerde bulunan imam Mustafa Demirkan’a tepkiler artıyor…

 

 

Ayasofya’da yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını hedef alarak hakaretlerde bulunan imam Mustafa Demirkan’a tepkiler artıyor.

Diyanet cephesinden ise ilk kez sağduyulu bir ses geldi. Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Bünyamin Okumuş, “Atatürk’e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar” dedi.

“Atatürk’ü anlamaktan aciz gafil ve hainleri kınıyorum” diyen Okumuş MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı konuşmanın bir bölümü paylaşarak tepkisini dile getirdi.

 

 

“KENDİNİ BİLMEZ AKILSIZLAR VAR”

 

 

Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Bünyamin Okumuş, “Kendini bilmez akılsızlar var. Zavallılar” dedi.

Okumuş, sosyal medya paylaşımında da yaşanan gelişmelerle ilgili şu görülere yer verdi:

“Atatürk bizim börkümüzdür, birliğimizdir, simgemizdir. Ona laf yok, baş giderse börk gider. Allah muhafaza, bir daha da geri gelmez. Atatürk’e tahammülsüzlük Türkiye’ye tahammülsüzlüktür.

Atatürk alerjisinin gerekçesini nasıl okumalıyız? Gizli FETÖ’cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir.

Vaazları ile milli birliğimizi yaralamaya hiç kimse cüret etmemelidir. Atatürk’e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Ey kendini bilmez akılsızlar, Atatürkümüzden ne istiyorsunuz? O tarih sahnesine çıkmasaydı, Türklüğün kıvancı, İslam’ın bekçisi olmasaydı doğdunuz zaman kulağınıza ezan mı okunur yoksa bir kilisede vaftiz mi olurdunuz?”