DİSK yöneticisinden gazeteciye tepki çeken sözler

DİSK yöneticisinden gazeteciye tepki çeken sözler
19 Haziran 2023 15:32

DİSK’in basın toplantısı sırasında bir sendika yöneticinin bir gazeteciye yönelik tavrı ve sözleri tepki çekti. Basın-İş, tepkinin konfederasyonun yönetimine iletileceğini açıkladı.

 

 

DİSK’in düzenlediği basın toplantısı sırasında DİSK Tekstil İş Genel Başkanı Kazım Doğan, bir gazetecinin fotoğraf çekmesine engel oldu. Gazeteci tepki gösterirken Doğan ise, “Gelme lan bir daha” karşılığını verdi. DİSK Başkanı Çerkezoğlu, gazeteciden özür diledi, DİSK Basın-İş, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, DİSK, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı sonrası basın açıklaması düzenledi. Asgari ücret ile ilgili DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu açıklama yaptığı sırada DİSK Tekstil İş Genel Başkanı Kazım Doğan bir gazetecinin fotoğraf çekmesine kızdı.

 

Toplantı sonunda gazeteci, Doğan’a tepki gösterdi. İkili arasında sözlü tartışma yaşandı. Gazeteci, “Benden ne istiyorsunuz beyefendi. Siz işçilere de böyle mi yapıyorsunuz? Böyle mi savunuyorsunuz haklarını? Çekmemizi istemiyorsunuz niye bizi çağırıyorsunuz, ayıp değil mi canlı yayında böyle yapıyorsunuz?” dedi.

Doğan tartışma sırasında gazeteciye “Konuşma fazla, gelme lan bir daha” ifadelerini kullandı.

Arzu Çerkezoğlu ve diğer DİSK üyeleri gazeteciden özür diledi.