DEVA’dan ‘off the record’ gizli ziyaret açıklaması!

DEVA’dan ‘off the record’ gizli ziyaret açıklaması!
26 Ekim 2023 09:40

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gizli saklı yaptığı DEVA Partisi ziyaretine ilişkin gazeteci Bahar Feyzan’a konuştu. Telefon bağlantısı sırasında canlı yayında olduğunu anlamayan Yeneroğlu, “off the record” diyerek kritik açıklamalarda bulundu.

 

 

Gazeteci Bahar Feyzan’ın YouTube kanalından yaptığı canlı yayın ilginç anlara sahne oldu. Yayın sırasında kendisini arayan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’un telefonunu açan Feyzan, Yeneroğlu’na yayında olduklarını söyledi.

Bunun üzerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hafta sonu yaptığı gizli DEVA Partisi ziyaretine ilişkin açıklamalar yapan Yeneroğlu, konuşması sırasında “off the record” ifadelerin kullandı.

Bu sözler üzerine Bahar Feyzan araya girerek “yayında olduklarını söylediğini” hatırlattı. Şaşkınlığını gizleyemeyen Mustafa Yeneroğlu ise “Bilinmeyen bir şey söylemedim zaten, hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

Yeneroğlu’nun yayında olduğunu anlamayarak yaptığı açıklama ise şu şekilde:

 

 

“Kemal Bey’in ve CHP’nin bunu izah etmesi lazım. CHP açısından garip bir durum. Gürsel Tekin ziyaret öncesinde yerel düzeyde ittifak cümleleri kurmuş. Ahlaken çok problemli bir şey bu. Çok şaşırtıcı bir durum. Kemal Bey ciddi bir güven bunalımına sebebiyet verdi.

CHP teşkilatlarına da bunu izah etmeleri gerekiyor. Herhangi bir siyasi partinin genel başkan başka partinin ilçe başkanlarını transfere ikna etmeye çalışıyor. Türk siyasi tarihinde başka örneği var mıdır bunun bilmiyorum.”