Depremzede öğretmenlere ‘Konteynerleri boşaltın’ talimatı!

Depremzede öğretmenlere ‘Konteynerleri boşaltın’ talimatı!
13 Haziran 2024 10:14

AFAD’ın depremzedelere kira yardımını kesmesinin ardından Gaziantep Nurdağ’ında ücretli öğretmenlerin dört gün içerisinde konteynırları boşaltması istendi.

 

 

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen depremzedelerin AFAD tarafından kira yardımının kesilmesinin ardından bu kez de Gaziantep’te Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, dört gün içinde ücretli öğretmenlerin yaşadıkları konteynerleri boşaltmasını istedi.

11 Haziran’da gönderilen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım’ın imzasının yer aldığı yazıda, ücretli öğretmenlere konteynerlerin boşaltmaları için 14 Haziran’a kadar süre verildi. Kararın AFAD Koordinasyon Kurulu kararı ile alındığı da belirtildi.

 

 

“Bu yanlıştan dönülmeli”

 
Birgün’de yer alan habere göre, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yazısını sosyal medya hesabından paylaşarak kamuoyuna duyuran Şahinbey Belediye Meclisi’nin eski Meclis Üyesi CHP’li Uğur Kalkan ise “AFAD Koordinasyon Kurulu öğretmenlerle ilgili karar almış. Karar bugün okul ve kurum müdürlüklerine iletildi. Ücretli öğretmenlerin, tatile gidecek öğretmenlerin ve yöneticilikten ayrılanların konteynerleri boşaltması istendi. O zor şartlarda görevini yapmayan çalışan ücretli veya kadrolu öğretmenlere bu bir haksızlıktır. Tasarruf tedbirlerini gidin Gaziantep ‘in değişik yerlerinde uygulayın. Bu yanlış karar gözden geçirilmeli ve zor şartlarda görev yapan öğretmenlerimiz bir de kalacak yer sıkıntısıyla karşı karşıya bırakılmamalıdır” diye tepki gösterdi.

 

Öte yandan AFAD tarafından kira yardımları kesilen depremzedelerin şimdi de 10 bin liralık acil ihtiyaç ve 15 bin liralık taşınma yardımını hâlâ ödemediği belirtildi.