Demokrasi Hareketi’nden ‘çarşaf liste’ çağrısı!

Demokrasi Hareketi’nden ‘çarşaf liste’ çağrısı!
16 Ağustos 2023 08:09

Demokrasi Hareketi – Kuşadası temsilcisi ve Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası eski ilçe yöneticisi Nesim KARAMAN CHP Kuşadası’nda yapılacak kongrede çarşaf liste uygulanması gerektiğini açıkladı.

 

 

 

“17-23 temmuz tarihleri arasında yapılan mahalle delege seçimlerimizde çarşaf liste uygulamasını kabul etmeyen ve genelge hükümlerine aykırı bir şekilde üyelerimizi yanlış bilgilendiren ilçe başkanlığımız, parti tüzüğü gereği “Çarşaf liste esastır” ilkesine bağlı kalarak, mahallede engellediği çarşaf listeyi ilçe kongresinde uygulayarak üyelerimizin güvenini kazanmak için tarihi bu fırsatı kaçırmamasını öneriyorum.” Dedi

 

 

Karaman şöyle devam etti “Bu süreçte birlik beraberliğimizin pekişmesi, sevgi, saygının oluşması, vesayet altında örgüt yaratılmaması, kongreden sonra dargınlıkların, kırgınlıkların olmaması için ÇARŞAF LİSTE ile seçim yapılmasını önemseyen bizler Demokrasi Hareketi olarak ilçe başkanlığımıza çağrıda bulunuyoruz.”

 

 

BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ ÇARŞAF LİSTEDE!
Mahallinde Çarşaf liste’ye “İtibar Etmeyiniz” diyen #CHP #Kuşadası ilçe başkanlığı, CHP tüzük maddesi gereği “Çarşaf liste esastır” ilkesine bağlı kalarak, yapılacak ilçe kongresi’nde #Çarşafliste yöntemi ile seçim yapmayı bir fırsat olarak değerlendirmelidir.

Mahallede, üyenin demokratik hak önceliği yerine, delegasyon planlanmasına öncelik tanıyan ilçe başkanlığımız, yerel seçimler öncesi temsiliyeti tabana yaymak, parti yönetimini dar grup anlayışından kurtararak Parti’nin büyütülmesinde irade göstermelidir.

16 Ağustos 2023 tarihinde yapılacak CHP Kuşadası ilçe Kongresi, İlçemize, Ülkemize ve partimize hayırlı olsun. – Demokrasi Hareketi – Kuşadası

 

 

NE OLMUŞTU
Kuşadası’nda aralarında CHP Kuşadası eski meclis üyeleri, eski örgüt yöneticileri çok sayıda üyenin yer aldığı bir grup CHP üyesi, mahallede çarşaf liste ile seçimlere katılmak için örgütlendi.
Demokrasi Hareketi adı altında örgütlenen üyeler eski yöneticilerden Nesim KARAMAN adıyla partililere, başvuru yapabilecekleri form linki içeren toplu mesaj gönderildi.
Kuşadası’nda mevcut parti yönetimi delege seçimleri için blok liste konusunda ısrar etti. Demokratik teamüllere aykırı bir şekilde parti üyelerine SMS göndererek çarşaf liste talep edenleri kast ederek itibar edilmemesini istedi.
Kuşadası’nda Demokrasi Hareketini oluşturan partililer mahallede delege seçimlerine katılamadı. Mevcut parti yönetimi mahalle seçimlerini blok liste ile tamamladı.
Genelge hükümlerine aykırı olarak üyeler baskı altına alındı. Mevcut yönetime yakın üyelerden seçilen delegeler arasında çarşaf liste taleplerinin olmasına karşın ilçe yönetimi bu talebe kayıtsız kaldı.