Danışman krizinin odağındaki Hasan Cengiz’den yeni açıklama!

Danışman krizinin odağındaki Hasan Cengiz’den yeni açıklama!
8 Eylül 2023 07:15

Türkiye günlerdir CHP’de yaşanan danışman krizini konuşuyor. Perinaz Mahpeyker Yaman’ın Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olmasını sağladığı iddia edilen Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Başkanı Hasan Cengiz halktv.com.tr‘ye özel açıklamalar yaptı.

 

 

 

Hasan Cengiz, geçmişte Kılıçdaroğlu’na hakaretler yağdıran paylaşımları olan Perinaz MahpeykerYaman’a kendisinin referans olduğunu ilk kez açıkladı.

 

 

Açıklamalarına ‘Kemal Beyin Adaylığı İçin Kamuoyu Oluşturan Ekibin Başkanlarından Biriydim’ diye başlayan Hasan Çengiz sözlerini şöyle sürdürdü:

 
“Neden kimse Kemal Bey’in mason danışmanları konuşmuyor?. Herkesin bunu konuşması lazım. Seçim için atanan danışmanları eleştirebiliriz, bunu anlarım. Neden masonluk için atanan danışmanları konuşmuyorsunuz?”

 

 

‘Kemal Bey’e destek verdim’

 
Yakın bir tarihe kadar Cumhur İttifakını desteklediğini açıklayan Cengiz, “Hatta profil resmimde bile Erdoğan ile fotoğrafım var. Ancak ben bu 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde, ‘demokratik sistemi destekliyorum’ dedim. Bu seçimde herkes kendi parti logosuyla girmedi. İttifaklar kuruldu ve sistem yarıştırıldı. Ben Parlamenter Sistem için Kemal Bey’e destek verdim” dedi.

 

 

Kemal Beyin adaylığı için kamuoyu oluşturan ekibin başkanlarından biriyim

 

 
Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı için de kamuoyu oluşturduğunu hatta CHP liderin cumhurbaşkanı adaylığı için oluşturulan ekibin başkanlarından olduğu belirten Cengiz, “Kemal Beyin adaylığının hazırlama sürecinde; daha Millet İttifakı yokken ben, Kemal Beyin aday olması için kamuoyu oluşturdum. Kanaat Önderleri toplantıları buna örnektir. Bu kamuoyu oluşturan ekibin başkanlarından biriydim. Ama saraydan kaynaklı değil millet bunu istediği için” dedi.

 

 

‘Referans oldum’

 

 

Perinaz Mahpeyker Yaman’ın danışman olarak atanma sürecinde kendisinin referans olduğunu doğrulayan Cengiz, “Kemal Bey seçimden önce 80 tane danışman almış, onlardan bir tanesi de bu hanımefendi. En önemli detay, bu hanım zamanında Atatürk’e ve laikliğe neler söylemiş ama altı yılın sonunda CHP’ye oy verebiliyor” dedi.

 

 

‘Amatör bir açıklama ‘

 
Yaman’ın sosyal medya paylaşımlarını kendisinin yapmadığı yönündeki açıklamalarına da değinen Cengiz, “Açıklaması, amatör bir açıklama, ‘ben o tweetleri attım, pişmanım, zamanında öyle düşünüyordum. Özür dilerim’ diyebilirdi” ifadelerini kullandı.