Danışman krizine çözüm: Görev verilmeden önce sosyal medya hesapları kontrol edilecek!

Danışman krizine çözüm: Görev verilmeden önce sosyal medya hesapları kontrol edilecek!
6 Eylül 2023 10:05

CHP MYK dün toplandı. Toplantıda CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in açıklayacağı tutum belgesi de gündeme geldi. Kılıçdaroğlu, “Bundan doğal bir şey yok” değerlendirmesinde bulundu. “Danışman krizi” sonrası CHP, yeni danışman görevlendirmelerinden önce sosyal medya hesaplarını kontrol etme kararı aldı.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu dün (4 Eylül) toplandı. Toplantı saat 15.05’te başladı ve yaklaşık iki buçuk saat sürdü.

 

 

Yeni atanacak danışmanların sosyal medya paylaşımlarına bakılacak

 

 

MYK’da “danışman krizi” değerlendirildi. MYK üyeleri bu tartışmada parti içerisinde bulunan isimlerin yaptığı değerlendirmelerin partiye zarar verdiği ve kamuoyunda partiye olan güvenin sarsıldığı yorumunu yaptı. MYK üyelerini dinleyen Kılıçdaroğlu, “Doğru söylüyorsunuz” yanıtını verdi.

 

 

Medyascope’a konuşan MYK üyesi 4 Haziran’da tüm danışmanların görevine son verildiğini hatırlatarak, danışman konusunda eski ve yeni sistemin farkını şöyle anlattı:

 

 

“Danışman konusunda Kemal Bey’in atama usulünde değişiklik yapıldı. Kemal Bey eskiden danışacağı kişileri danışman olarak atamıyordu. Partide kurultay yapılıp MYK, PM belli olduktan sonra tüm kademeler doldu. Kemal Bey gittiği illerde kanaat önderleri ile oturdu, etkili isimlerle tanıştı. O etkili isim oy getirecek. CHP’de görev almak istiyor, onun görev almasının yolu danışmanlık yazısını yazıp vermekti. Danışmanlar oy da getirdi. O insanlar orada çalıştı. Seçimden sonra genel başkan MYK’nın da önerisiyle danışman usulünü değiştirmeye karar verdi. Artık danışılacak kişiler danışman olarak görev alıyor. O günden beri bu arkadaşlar danışman değil.”

 

 

Kılıçdaroğlu’nun altı danışmanı kaldı, yeni danışmanların sosyal medyalarına bakılacak

 

 

Kılıçdaroğlu seçimlerden sonra tüm danışmanların görevlerine son verdi ve ondan sonra da altı kişiyi yeni danışman olarak görevlendirdi. Yeni atanan ve aktif olarak çalışan danışmanlar şunlar:

“Özgür Yici, Engin Özkoç, Hacer Foggo, Namık Tan, Recep Cengiz, Mustafa Bilgiç.”

MYK toplantısında, “Danışman krizi”nin ardından CHP göreve getirilecek olan danışmanların sosyal medyalarına bakma kararı aldı. Buna göre danışmanlar göreve getirilmeden önce Kılıçdaroğlu’na rapor sunulacak.