Cumhur İttifakı’nda zam krizi!

Cumhur İttifakı’nda zam krizi!
31 Temmuz 2023 11:17

Cumhur İttifakı ortakları MHP, BBP ve YRP, emekliye yapılan yüzde 25’lik zammı yetersiz buldu ve yıl sonu beklenmeden memura olduğu gibi emeklilere de seyyanen 8 bin TL lira verilmesini istedi.

 

 

 

DEVLET BAHÇELİ: Emeklilerimize yapılan yüzde 25’lik artış makul ve yeterli değil.

 

 

ASGARİ ÜCRETE ÇEKİLSİN

 

 

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM kapanmadan hemen önce emekliler için seyyanen zam istemiş ve “Emeklilerimize yapılan yüzde 25’lik maaş artışı makul ve yeterli değil. 8 bin 77 liralık seyyanen artış emekli maaşlarına da yansıtılmalı” demişti.

 

 

Fatih ERBAKAN: Ömürlerini ülke hizmetine adamış bu insanlarımız mağdur olmamalı.

 

 

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli zammı için yıl sonunu işaret ettiğini hatırlatarak, “Bu hayat pahalılığında emeklilerimizin yıl sonuna kadar bekleyecek durumu kalmamıştır” dedi. Geçim derdinin bütün evleri sardığını vurgulayan Erbakan, şunları söyledi: “Biz başından beri emeklilerimize de seyyanen maaş zammı istedik. Ömürlerini ülkeye hizmete adamış bu insanlarımızın mağdur edilmemesi gerekir. Emeklilerimiz için yılbaşına kadar beklenmesin. Atılması gereken adımların acilen atılsın”

 

 

MUSTAFA DESTİCİ: En düşük emekli maaşının, asgari ücretin üzerinde olması gereklidir.

 

 

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de emekliye yapılan yüzde 25’lik zammı yetersiz buldu. Destici, ‘’Memurlarımızın maaşına yapılan seyyanen 8 bin 77 lira emeklilerimizin maaşına da eklenmeli. En düşük emekli maaşının, asgari ücretin üzerinde olması gereklidir” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu konudaki son açıklamasında “Emekliler için yıl sonu itibarıyla yeniden bir değerlendirme yapmamız söz konusu” dedi.