Cumhur ittifakında öldüresiye dayak!

Cumhur ittifakında öldüresiye dayak!
24 Nisan 2024 07:35

31 Mart seçimlerinde Isparta’nın Serinkent ilçesinde MHP’li Hüseyin Baykal, AKP’li aday Kadir Heybeli’den 61 oy fazla alarak belediye başkanı seçildi. Koltuk AKP’den MHP’ye geçince partililer arasında kavga çıktı.

 

 

AKP Teşkilat Başkanı Musa Derin, MHP’li olduğu ileri sürülen kişiler tarafından dövüldü. Derin, darp raporu alıp şikayetçi oldu. Gözaltına alınan üç şüpheli daha sonra da adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 

 

SIRTINDA AYAKKABI İZİ VAR

 

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre Derin’in avukatı Şevda Aker Ölmez şikayet dilekçesinde, “Şüpheliler müvekkilimi tekmelemiş ve sırtında ayakkabılarının izi çıkmıştır. Her yeri morluk içerisindedir. Şüpheliler, vahşice, kin ve öfkeyle hareket etmişlerdir. Müvekkilin omzunda yırtık, vücudunda şişlikler vardır. Öldürme kastı ile saldırdıkları, ‘Anasını s…. çocuğu, senin avradını s…, Seni burada yaşatmayacağız, öldürmeye geldik’ sözleri ile de sabittir’’ dedi.

 

Senirkent Devlet Hastanesi’nden verilen raporda da, AKP’li Derin için “Hayati tehlike’ olabilecek bulgular tespit edilmiş, sol göz çevresinde belirgin şişlik ve ekimoz, burunda morluk ve kırık, kafasında kesi görülmüştür. Hastanın mevcut durumu basit tıbbi müdahale ile giderilemez olup, yaşamını tehdit edebilecek durumu bulunmaktadır’’ ifadeleri kullanıldı.

MHP Senirkent İlçe Başkanı Akın Güler ise “Ar damarı çatlamış insan içine çıkmaya yüzü olmayan insan müsveddeleri kendi kurdukları pis oyunlarında boğulup gitmiştir. Yaşanan talihsiz olaylarda ilçemizin huzurunu, kardeşliğini ve barışını kaçırmaya çalışanlar emellerine ulaşamayacaklardır” dedi.