Çorlu’da kesilen ağaçlar tepkiye neden oldu

Çorlu’da kesilen ağaçlar tepkiye neden oldu
14 Eylül 2013 09:38

Tekirdağ’ın Ergene İlçesi’nde kasap dükkanı işleten İ.Z., iddiaya göre dükkanının önündeki 2 ağacı kestirdi.

 

Çorlu Belediyesi ekipleri, AK Parti Ergene İlçe Başkanlığı’nın bulunduğu Sağlık Mahallesi’ndeki D-100 karayolu önündeki cadde üzerinde kaldırım düzenleme çalışması başlattı. Kaldırımın yanında kasap dükkanı bulunan İ.Z., iddiaya göre kuruduğunu düşündüğü akça ve dut ağacını kestirdi. Ağaçların kesildiğini gören mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi. Olayı duyup gelen CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü de mahalle sakinlerinden bilgi aldı.

 

3

 

İki ağacın kesilmesinin son derece yanlış olduğunu belirten Köprülü, “Burada kamuya ait olan bir yerde bulunan iki adet ağaç kökünden kesilmiş. Nasıl ve kim tarafından yapıldıysa kafasına göre yapmıştır. Burada bir belediye var, bir kurum var. Kaldı ki belediyeye müracaat edilir, şikayet var ise yetkili ekip gelip bakar eğer ki ağaçlarda hastalık var ise kurum bunun gereğini yapar, kesilecekse ağaçlar kesilir” dedi.

 

BELEDİYE EKİPLERİ İNCELEME YAPTI

 

Konuyla ilgili olarak Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlü ekipleri, olay yerine gelerek burada kesilen ağaçlar hakkında araştırma yaptı. Kesilen ağaçların yerine belediye ekiplerinin yenisini dikeceği öğrenildi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar